Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

W sobotę druga odsłona Pleneru na kartuskim Rynku. Zapłoną rzeźby

17 czerwca przy sprzyjającej pogodzie rusza druga odsłona I Pleneru Artystycznego na Rynku w Kartuzach. Swoje dzieła zaprezentuje kartuzianom Czesław Podleśny, artysta z Gdańska. Wystawi on rzeźby, które o 22:00 zapłoną. Początek Pleneru o godzinie 12:00. 

Przypominamy, że 3 czerwca na Rynku w ramach Pleneru zaprezentowali się kartuscy artyści Grzegorz Napierała oraz Zenon Sapała. Były gry i zabawy dla każdego, dzieci mogły wziąć udział w konkursach plastycznych. Kartuzianie znowu będą mogli spędzić czas aktywnie nie Rynku, tym razem w nieco inny sposób niż poprzednio.

Czesław Podleśny urodził się w 1959 roku w Rybniku. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem. W latach 1980-82 studiował na Wydziale Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, od 1982 do 1985 r. kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, również na Wydziale Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni prof. S. Kulona.

Jest współzałożycielem (wraz z Jerzym Foberem i Andrzejem Szarkiem) grupy artystycznej „…Kim jesteś”. Trzykrotnie był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był także nauczycielem w Liceum im. A. Kenara w Zakopanem oraz rezydentem amerykańskich uczelni, min. Maryland Institute College of Art w Boltimore, gdzie prowadził zajęcia ze studentami. Był również uczestnikiem wielu wystaw i sympozjów rzeźbiarskich.

W uprawianej przez siebie sztuce Czesław Podleśny posługuje się różnorodnym materiałami. Jego prace znajdują się w wielu muzeach i zbiorach prywatnych. Jest pomysłodawcą i koordynatorem inicjatywy artystycznej WL4 Przestrzeń Sztuki w Gdańsku, istniejącej od 2015 r.
Źródło: Kartuzy.pl
2017-06-13 11:00 1235

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.