Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

W weekend można zwiedzić elektrownię

Okazja, by ciekawie spędzić czas z dziećmi i jednocześnie rozbudzić w nich naukowe pasje. Dni otwarte odbędą się 13 i 14 listopada w elektrowni wodnej w Rutkach k. Żukowa, którą odwiedzą w tych dniach eksperci ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Planeta Energii”.

Elektrownia wodna w Rutkach k. Żukowa i „Planeta Energii” zapraszają w piątek 13 listopada w godz. 15:00 – 18:00 i w sobotę 14 listopada w godz. 9:00 – 18:00. W trakcie imprezy będzie można zwiedzić elektrownię i dowiedzieć się m.in. jak wytwarza się prąd oraz jak bezpiecznie i świadomie z niego korzystać.
Pomysłodawca akcji, przygotował także liczne pokazy i eksperymenty dla najmłodszych oraz quizy z nagrodami. Wizyta Energobusu, kosmicznego laboratorium na kółkach, wraz z towarzyszącymi pokazami i eksperymentami to tylko przedsmak nagrody głównej, którą można zdobyć w konkursie edukacyjnym „Planeta Energii” skierowanym do nauczycieli i uczniów klas I-III szkół podstawowych.
Dziesięć zwycięskich klas wygrywa dwudniową wizytę mobilnego centrum nauki w swojej miejscowości, a Energobus to tylko jedna z jego wielu atrakcji. W miasteczku na gości czekają fascynujące eksperymenty, kino 3D, multimedialne zabawy i quizy z nagrodami, megapuzzle i wiele innych atrakcji.
2015-11-13 13:00 1113

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.