Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Wasze sprawy: "Kartuskiej policji nie interesują tzw. "drobne oszustwa". Musimy radzić sobie sami"

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy list zawiadamiający o przestępstwie. Jak twierdzi pokrzywdzona, Komenda Powiatowej Policji w Kartuzach nie wykazuje żadnego zainteresowania wykroczeniem. Postanowiliśmy potwierdzić kolejne zarzuty kierowane pod adresem tej jednostki.

- Przesyłam do Gazety Kartuskiej dokumenty dotyczące wykroczenia, a mianowicie przywłaszczenia mojej firmowej strony internetowej. Odezwała się do mnie kobieta, która na jakimś kiermaszu zakupiła serwetę. Sprawdziła adres na wizytówce i okazało się, że rękodzieło, które kupiła różni się znacznie od wzorów, które mam na swojej stronie internetowej. Na dowód przysłała mi ową wizytówkę. Są na niej dane kontaktowe, adres, nazwa firmy... i adres mojej strony internetowej. Pani, która stworzyła te wizytówki, rozprowadza je zapewne już od dłuższego czasu. Mam prawo myśleć, że wzbogaca się moim kosztem, tym samym narażając mnie na straty. Jestem osobą podupadłą na zdrowiu, nie mogę się już tak swobodnie poruszać. Na szczęście są jeszcze ludzie uczciwi. Kobieta, która poinformowała mnie o odkrytym oszustwie, koniecznie chciała pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę tej pomyłki. Obawiam się, że ta pani może kopiować wzory z mojej strony już od dłuższego czasu. Czy to się nie nazywa przestępstwem? - pisze nasza czytelniczka.

Jak się dowiedzieliśmy, informacje o wykroczeniu w pierwszej kolejności zostały przekazane oskarżonej z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji. Jednak z powodu braku odpowiedzi sprawa została przekazana drogą listowną w ręce policji. 

- Chciałabym, żeby ktoś w końcu zajął się tym przestępstwem. Jednak z tego co zauważyłam, to nie mogę liczyć na żadną pomoc ze strony KPP. Wciąż nie dostałam żadnych informacji dotyczących jakichkolwiek postępów w sprawie. Widocznie kartuskiej policji nie interesują tzw. "drobne oszustwa". Musimy radzić sobie sami - kontynuuje.

Kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z Komendą Powiatowej Policji w Kartuzach. W momencie publikacji artykułu wciąż nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi. 

Do sprawy będziemy wracać.
2017-03-14 13:20 1026

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.