Niedziela, 24 Marca 2019 - Marka, Gabriela, Katarzyny

Wernisaż prac graficznych Błażeja Kwidzińskiego

20 października w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się wernisaż prac graficznych Błażeja Kwidzińskiego.Pan Błażej jest z wykształcenia inżynierem informatykiem, absolwentem Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Gdańsku. Grafik i fotograf z zamiłowania. Z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach współpracuje od 2015 roku.

Na wernisaż przybyło wiele osób, w tym rodzina, znajomi artysty, a także członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego i Towarzystwa Miłośników Kartuz.

Cieszę się, że młodzi ludzie czerpią inspiracje z dziedzictwa Kaszub, to bardzo ważne, gdyż pokazuje, że cenią spuściznę naszych przodków – mówiła dyrektorka muzeum.

Na spotkaniu Pan Błażej omówił w bardzo ciekawy sposób proces tworzenia plakatu i skąd bierze inspiracje i pomysły na kolejne projekty.
Wydarzenie uświetniła swoim występem Marta Goluch – utalentowana wokalistka, która wprowadziła zebranych w wyjątkowy nastrój.

Spotkanie było wyjątkowe nie tylko ze względu na twórczość Błażeja Kwidzińskiego. Była to także okazja do przekazania do zbiorów Muzeum cennych artefaktów. Kartuskie muzeum wzbogaciło się o cenny śpiewnik Kaszuby, wydanie przedwojenne, który przekazała Barbara Kramp, a także naczynia mosiężne podarowane przez Krystynę Grzymkowską.
Unikatowe dwa numery Karthäuser Zeitung, gazety wydawanej do 1923 r. w Kartuzach sprezentowała Renata Kiedrowska, za które szczególnie wdzięczna jest dyrektorka muzeum.
2018-10-29 10:00 229

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.