Poniedziałek, 20 Maja 2019 - Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wielki Finał Kaszuby Biegają w Przyjaźni już w niedzielę!

7 października w Przyjaźni odbędzie się VI Bieg Przyjaźni Pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty.Wydarzenie będzie ostatnią imprezą tegorocznego, VI Cyklu Kaszuby Biegają. Na startach zgromadzi się 550 zawodników i zawodniczek z całego kraju.
Bieg główny zaczyna się o godzinie 13 i liczy 15 km. Trasa wiedzie przez Przyjaźń, Otomino, Glincz oraz Skrzeszewo. Osoby, które będą pierwsze na mecie mogą liczyć na medal oraz nagrody finansowo-rzeczowe, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę w kaszubskich barwach.

O godzinie 13.05 rusza dodatkowy bieg na 5 km, dla osób które nie czują się na siłach, by przebiec całą trasę, a chcą wesprzeć inicjatywę.
Swój finał będą miały także dzieci i młodzież, gdyż o godzinie 11.10 odbędzie się ostatni etap Cyklu Małe Kaszuby Biegają 2018, a dodatkowym biegiem będzie bieg przeszkoda.Zapisy będą prowadzone także w dniu imprezy od godz. 9.30.

Na wydarzenie zapraszają Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo oraz Henryk Miotk – Dyrektor Kaszuby Biegają.

Więcej informacji można uzyskać Tutaj.
Źródło: UG Żukowo
2018-10-05 09:00 462

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.