Wtorek, 02 Czerwca 2020 - Marianny, Marcelina, Piotra

Wielki finał WOŚP w powiecie kartuskim

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia w całym kraju. Wielki sztab wolontariuszy w tym roku będzie pracował, aby pozyskać jak największe środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Również w tym roku gminy z powiatu kartuskiego chętnie i z zapałem włączyły się w akcję. Gminy przygotowały wiele interesujących atrakcji, jednakże ich cel jest wspólny.

Kartuzy
Finał WOŚP w Kartuskim Centrum Kultury rozpocznie się o godz. 15.30. Podczas imprezy przeprowadzane będą licytacje oraz liczne występy artystyczne. Wystąpią m.in. HUBERT, zespoły muzyczne działające przy KCK, Kartësczi Zwónczé, tancerze z sekcji tanecznej przy KCK oraz z grupy As Dance, Orły i Orliki, Ania Brzeska, a także Mateusz Pawelczyk. Finał WOŚP zakończony zostanie pokazem sztucznych ogni.

Żukowo
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie jak co roku odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godz. 15. W programie m.in. występy artystyczne laureatów II Gminnego Przeglądu Talentów Artystycznych, na scenie pojawią się Perełki, Rapsodia i Niezabôtczi, a także kolumbijski wokalista Juan Felipe Alvarado.

Przed imprezą w hali, wolontariuszy będzie można spotkać m.in. na ulicach Żukowa, a także m.in. w Chwaszczynie, Leźnie, Skrzeszewie, Przyjaźni.

Sierakowice
Finał rozpocznie się o godz. 13.30 w hali przy Szkole Podstawowej nr 2 (dawnym gimnazjum). W programie występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice pod kierownictwem kapelmistrza Marcina Malesy, zespołu Black Dance z trenerką Martyną Łęcką, miniturniej Piłki Nożnej Juniorów organizowany przez kluby sportowe gminy Sierakowice, pokaz tancerzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach trenująca pod kierunkiem instruktorów Profesjonalnej Szkoły Tańca El'Dance, pokaz koszykarski "Baciki w akcji" w wykonaniu najmłodszych zawodników Klubu Bat Sierakowice, występ Mateusza Pawelczyka i pokaz kickboxingu i MMA z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki z Kartuz.

Podczas finału, po godz. 16 podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu wspólnego grania na gitarze wośpowego hymnu pod kierunkiem Mariety Konkol i Adriana Klawikowskiego. Udział może wziąć każdy kto posiada gitarę. 

Chmielno
Ośrodek Kultury w Chmielnie zaplanował wielki Finał WOŚP o godz. 15. W programie m.in. pokazy artystyczne dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz uczniów Szkół Podstawowych w Chmielnie i Kożyczkowie, występy zespołów muzycznych działających przy GOKSiR, koncert instrumentalny podopiecznych ŚDS w Chmielnie, pokaz sprzętu ratowniczego OSP Miechucino, tworzenie wyjątkowej kolorowanki z Małgorzatą Walkosz- Lewandowską , występ KZPiT "Chmielanie", kabaret, Kręgiel Band oraz ognista niespodzianka.

Finałowi towarzyszyć będą ciekawe licytacje, wylicytować można będzie m.in. voucher od Gościńca Zacisze, ręcznie wykonaną biżuterię, kalendarze, koszulki z logo WOŚP, ręcznie zdobioną szkatułkę od lokalnego twórcy ludowego, karnet na usługi fryzjerskie.

Somonino
Finał w Gminnym Ośrodku Kultury o godz. 15.30. W programie imprezy występ zespołów Mat Music i Dance Band, cyrkowe atrakcje dla dzieci czy malowanie twarzy. O godz. 16.30 zaplanowano niespodziankę pod hasłem "Serduszko do nieba". Imprezę poprowadzi Maciej Bielecki. 

Pomieczyno
IX Festyn z okazji 26 Finału WOŚP w Szkole Podstawowej o godz. 14:00. W programie występy dzieci z Wilanowa, Barbary i Beaty Sypion. Wystąpi również Zespół Regionalnego Tańca Kaszubskiego ''Małe Kaszuby''. Podczas imprezy przeprowadzone zostaną licytację, a na zakończenie do nieba poleci światełko. 

Źródło: wośp
2018-01-12 10:00 786

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.