Sobota, 21 Lipca 2018 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Wójt Chmielna z absolutorium. Marian Kwidziński: „Nie wszystkie szanse zostały wykorzystane”

Jerzy Grzegorzewski jednogłośnie otrzymał dziś absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Przewodniczący rady gminy szybko jednak zaznaczył, że Chmielno wypadło dość słabo na tle innych gmin. 

W poniedziałek rano wszyscy radni podnieśli ręce na znak jednogłośnego „za” absolutorium wójta gminy Chmielno. Włodarz otrzymał liczne gratulacje oraz kwiaty.

- Przyznam, że budżet za rok 2016 wykonano prawidłowo, dlatego oczywiście zagłosuję „za" udzieleniem absolutorium. Natomiast chciałbym powrócić do podsumowania finansowego. Był to rok słaby w pozyskiwanie środków zewnętrznych, szczególnie mówię tutaj o inwestycjach. Śledzę poczynania sąsiednich gmin i mam wrażenie, że jesteśmy w tyle. Jako gmina zawsze byliśmy w czołówce powiatu w pozyskiwaniu środków, a teraz odstajemy w tym zestawieniu. Nie wykorzystaliśmy wszystkich szans, jakie nam były dane. Jest to minus, który kładzie się cieniem na ten budżet. Niemniej jednak budżet wykonano prawidłowo i jestem za absolutorium - mówił Marian Kwidziński, przewodniczący rady gminy.

- Środków w budżecie nie ma, ponieważ nie było projektów, z których moglibyśmy skorzystać. Aplikowaliśmy między innymi w sprawie dróg – nie uzyskaliśmy zgody. Wiem, że sąsiednie gminy korzystają z dofinansowania na węzły komunikacyjne. My nie mamy takiej możliwości – komentował Jerzy Grzegorzewski, wójt Chmielna.
2017-06-26 12:00 404

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.