Poniedziałek, 20 Sierpnia 2018 - Bernarda, Samuela, Sobieslawa

Wspaniałe 55-lecie Powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach

12 października Powiatowe koło Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach uczciło obchodzony w tym roku jubileusz 55-lecia działalności. Koło dla wielu ludzi z dysfunkcją wzroku jest powodem do radości, przynoszącym dużą pomoc w życiu codziennym. Obecnie Związek Niewidomych w Kartuzach zrzesza 118 członków.

Tegoroczny jubileusz Powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach jest dla jego członków niezwykłym świętem. Początkowa działalność koła była trudna, jednakże z biegiem czasu stała się ona piękna, ciekawa, zapewniająca wiele wzruszeń. Koło działa na terenie całego powiatu Kartuskiego, do którego przynależy 118 członków z 8 gmin. Zarząd na czele z Panią prezes Janiną Doba stara się wypełniać wolny czas podopiecznym organizując wiele ciekawych imprez i spotkań o charakterze integracyjno-rehabilitacyjnym. 

Podczas uroczystości Pani Prezes złożyła ogromne podziękowania sponsorom, bez których pomoc osobom z dysfunkcją wzroku byłaby znacznie utrudniona oraz członkom przynależącym do koła.

- Z okazji Międzynarodowego Dnia białej Laski wszystkim niewidomym i słabo widzącym składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, sił i wytrwałości w pokonywaniu trudności oraz samych radosnych i szczęśliwych chwil na co dzień. Wszystkiego dobrego!- życzyła Janina Doba, Prezes Powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Kartuzach.

Podczas uroczystości swoje słowa uznania wygłosił także Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński wręczając kwiaty na ręce Pani Prezes. 

Zarząd przedstawił również plany, które chciałby zrealizować przez najbliższy rok. Następnie odbył się poczęstunek dla gości. 2017-10-12 13:00 271

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.