Wtorek, 02 Marca 2021 - Heleny, Halszki, Pawla

„Wszystko jest lekcją” – Szkoła na Wzgórzu rekrutuje na kolejny staż zagraniczny

„Wszystko jest lekcją – staże ZSZiO w Kartuzach w Europie” to już kolejna edycja praktyk zagranicznych dla uczniów kartuskiego Wzgórza. Chętnych uczniów czeka rekrutacja, a jej wyniki poznamy do 8 lutego. 
W tym projekcie mamy miejsce dla 75 osób. Jest to nasz największy projekt, jaki dotąd realizowaliśmy. Zaplanowane jest pięć wyjazdów zagranicznych w ciągu dwóch lat. Mamy za sobą już wyjazd do Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzimy rekrutację na staż w Irlandii, gdzie pojedziemy po raz pierwszy – mówi Magdalena Fryt, koordynator projektu. – Czeka nas jeszcze wrześniowy wyjazd do Francji, w listopadzie w Anglii a ostatni na Maltę.

Przed uczniami, którzy chcą wyjechać na staż zagraniczny, czeka procedura rekrutacji. Ich zadaniem będzie m.in. napisanie CV i listu motywacyjnego w języku polskim oraz angielskim. Kolejne etapy to testy językowe oraz dwie rozmowy kwalifikacyjne – po angielsku i polsku. Dodatkowym czynnikiem, jaki zostaje wzięty pod uwagę w procesie rekrutacji są oceny z wybranych przedmiotów oraz zachowania.

Nową rzeczą w naszym projekcie jest współpraca doktor Nataszą Kosakowską-Berezecką z Uniwersytetu Gdańskiego, która stworzyła ankietę, badającą zmianę postaw kulturowych wśród uczestników. Przed wyjazdem, uczestnicy projektu i ich koledzy z klasy wypełniają anonimową ankietę online. Potem, ta sama grupa osób proszona jest o ponowne wypełnienie tych ankiet – wyjaśnia Magdalena Fryt.

Grupę 16 osobowych szczęśliwców, składająca się z sześciorga uczniów Technikum Ekonomicznego oraz dziesiątki uczniów Technikum Organizacji Reklamy, poznamy do 8 lutego.

                                      

                                        
                                
Źródło: Nadesłane
2019-01-18 13:00 832

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.