Sobota, 08 Sierpnia 2020 - Cypriana, Emiliana, Dominika

Wyjazd projektowy ZSP w Sierakowicach

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wraz z nauczycielami udali się do Wilna w ramach projektu „Erasmus+ Inwentaryzacja i ochrona europejskiej bioróżnorodności”. 

Na miejscu uczestnicy wyjazdu spotkali się z przedstawicielami z trzech krajów partnerskich: Francji, Włoch i Litwy. Placówką goszczącą było Vilnius Pilaites gymnasium. Uczniowie odwiedzili litewską szkołę oraz Regionalny Park Neris i Dukstos Oak Forest. Mieli również okazję zobaczyć średniowieczny zamek w Trokach. Następnie udali się do Kowna. Zwiedzili muzea oraz miejscowy Oak Park. W Wilnie spędzili czas w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu. Udali się również do Centrum Obszarów Chronionych.Czwartego dnia uczniowie zwiedzili cmentarz Rossie. Następnie Stare Miasto i Kaplicę w Ostrej Bramie.
Młodzież z ZSP w Sierakowicach wraz z opiekunami zwiedzili wiele miejsc. Wrócili do domu obdarowani przez rodziny, u których się zatrzymali. Zdobyli cenną wiedzę i wspomnienia, które następnie przekazali swoim szkolnym kolegom.
2016-11-07 13:00 1046

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.