Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Wyróżniono najzdolniejszych uczniów w gminie Żukowo

28 września w hali widowiskowo - sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów. W ten sposób wyróżniono prawie 160 uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. 

Stypendia są nagrodą za osiągnięcia edukacyjne lub sportowe. Przeznaczone dla uczniów szczególnie uzdolnionych, wyróżniających się w danej dziedzinie wiedzy, osiągających najlepsze wyniki w nauce czy we współzawodnictwie sportowym. Tegoroczne stypendia dla żukowskich uczniów wyniosły 150 zł. 

- Gmina Żukowo jest najmłodszą gminą pod względem wiekowym. Większość mieszkańców to młodzi ludzie m.in. uczniowie przez co jeszcze bardziej możemy być dumni za ich osiągnięcia. Mam nadzieję, że poprzez to stypendium poczują się jeszcze bardziej docenieni i zachęci ich to do dalszego działania.-
mówił Wojciech Kankowski, burmistrz Żukowa.

Podczas uroczystości przygotowano również występy artystyczne, w których zaprezentowali się tancerze ze Studia Tańca Mambo, zespół Fermata pod kierownictwem Emilii Durkiewicz zaśpiewał utwór "Możesz wszystko" z repertuaru zespołu Tabb & Sound’N’Grace oraz rolkarze, którzy brali udział w projekcie Aktywni = Bezpieczni. 


2017-09-29 08:00 656

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.