Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Wzmożone kontrole policyjne. Zapinajmy pasy!

Policjanci kartuskiej drogówki dzisiaj przeprowadzą działania pn. „PASY”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także, czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. 

Dzisiaj przez cały dzień policjanci kartuskiej drogówki przeprowadzą działania pn. „Pasy”. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na to czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach.


Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów lub niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez pasażera kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych. Natomiast gdy dziecko jest przewożone poza fotelikiem ochronnym kierowcy grozi mandat w wysokości 150 złotych.

Zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy oraz używanie fotelików do przewożenia dzieci, zmniejszają skutki obrażeń, jakie zwykle odnoszą uczestnicy wypadków drogowych. Niestety nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, narażając tym samym siebie, swoje dzieci i pasażerów na poważne obrażenia
Źródło: KPP Kartuzy
2018-03-15 14:00 1227

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.