Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Marka, Elzbiety

XVIII Otwarty Szachowy Turniej Siedmiu Gwiazd za nami [ZDJĘCIA]

W rywalizacji udział wzięło 69 młodych graczy. Zagrali w trzech kategoriach wiekowych – turnieje C, D, E. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymała pięcioletnia Natalia Górska.

Rozgrywki zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 „Copernicus” oraz Szkołę Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Na uczestników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, puchary oraz dyplomy. Wśród dziewcząt rocznika 1999 i młodszych wygrała Justyna Połom z TKKF Rzemyk Gdynia. Kolejne miejsca na podium zajęły Iza Lejkowska z SP nr 2 Kartuzy i Faustyna Maciąg z SZ Kiełpino. W tej samej kategorii wśród chłopców najlepszy był Nikodem Paszki z SP nr 2 w Kartuzach. Tuż za nim uplasowali się Albert Lemke z Rzemyk Gdynia i Dawid Zieliński z ORMUZD Kartuzy. W roczniku 2005 bezkonkurencyjna była Dorota Stenka z SP Staniszewo.
Miejsce drugie zajęła Agata Sobczak z SP Staniszewo, a trzecie Hanna Miszk z SP nr 2 Kartuzy. Wśród chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Karol Dembicki z Rzemyk Gdynia. Kolejne miejsca zajęli Paweł Janzen z SP nr 2 Kartuzy i Hubert Łobaczewski z Rzemyk Gdynia. W roczniku 2007 wygrała Krystyna Ziegert z UKS Korona Gdańsk, przed Julią Lejkowską z SP nr 2 Kartuzy i Moniką Tusk z SP nr 2 Kartuzy. Wśród chłopców zwyciężył Antoni Szymczak z Rzemyk Gdynia przed Pawłem Gałkowskim z Kartuz i Janem Malekiem z SP 34 Gdynia.
2015-11-18 09:00 1420