Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Zacięta rywalizacja kartuskich przedszkoli w I Olimpiadzie Sportowej

Promując aktywność ruchową wśród dzieci przedszkolnych w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Kartuzach dnia 26 kwietnia odbyła się I Sportowa Olimpiada Przedszkolaków pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. 

Zaproszenie na Olimpiadę przyjęły Przedszkola: Akademia Przedszkolaka, AKUKU, Kubuś Puchatek oraz organizatorzy: Przedszkole Sióstr Miłosierdzia. Po uroczystym przemarszu wszystkich zawodników, odśpiewaniu hymnu Olimpiady oraz tańcu inauguracyjnym dyrektor Przedszkola Sióstr Miłosierdzia Pani Elżbieta Went przywitała wszystkich uczestników oraz gości i dokonała uroczystego otwarcia I Sportowej Olimpiady Przedszkolaków.

Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w zawodach dostosowanych do możliwości dzieci. Wśród konkurencji było podawanie piłki do tyłu, tor przeszkód, skoki z balonem, wyścigi pająków, czy tzw. sadzenie ziemniaków.

Olimpiada sportowa przebiegała w radosnej atmosferze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Do zdobywania jak najlepszych wyników zachęcali kibice głośno dopingujący swoim drużynom.

Nagrody, puchary, medale i dyplomy uwieńczyły zakończenie sportowych rozgrywek. W ogólnej klasyfikacji I miejsce zdobyły dzieci z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia, przygotowane przez S. Bożenę Pawełkiewicz, II m wywalczyły przedszkolaki z Przedszkola Kubuś Puchatek, które do konkurencji przygotowywały Panie Anna Wolska i Renata Richert. Kolejne miejsce na podium zajęły dzieci z Przedszkola Akademia Przedszkolaka przygotowane przez Panią Krystynę Hinca, a IV miejsce przypadło zawodnikom z Przedszkola AKUKU, przygotowanym przez Panią Natalię Hinc.
2017-04-27 12:30 1881

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.