Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Zapaśnicy wrócili z Cetniewa

Za zawodnikami GKS Cartusii Kartuzy pracowity początek roku. Krystian Formela, Edward Barsegjan oraz Gevorg Sahakyan wzięli udział w zgrupowaniu kadry narodowej.
Pod okiem Andrzeja Maksymiuka, wspieranego przez trzykrotnego medalistę olimpijskiego - Józefa Tracza, trenowała cała krajowa czołówka. Z ekipy kartuskiej w przygotowaniach wzięli udział Krystian Formela, który chciałby w tym roku powtórzyć swój wynik z młodzieżowych mistrzostw europy, Edward Barsegjan, dla którego celem jest udział w eliminacjach olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Testy w bardzo dobrym stylu przeszedł nasz nowy nabytek - Gevorg Sahakyan, który złożył wniosek o uzyskanie obywatelstwa polskiego wspieranego przez nasz klub. Mamy nadzieję, że już w tym roku wystartuje w barwach GKS Cartusii Kartuzy.
Zgrupowanie kadry narodowej w Cetniewie odwiedzili najmłodsi. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach zorganizowała wyjazd zawodników z programu "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci" na zgrupowanie w Cetniewie, gdzie najmłodsi mieli okazję przyjrzeć się, jak pracują mistrzowie oraz zapoznać się medalistami olimpijskimi - Damianem Janikowskim oraz Józefem Traczem. Młodzi adepci sztuki zapaśniczej, pod opieką Bartłomieja Pryczkowskiego, zwiedzili Aleję Gwiazd Sportu, obejrzeli ośrodek przygotowań olimpijskich, mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienny dzień sportowca i reprezentanta Polski oraz podejrzeć, jak trenują na zgrupowaniu najlepsi zapaśnicy w kraju podczas przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Źródło: nadesłane
2016-01-28 12:30 1206

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.