Sobota, 04 Kwietnia 2020 - Izydora, Waclawa

Zapracowany weekend dla policjantów

W ostatni weekend policjanci zatrzymali aż sześciu nietrzeźwych kierowców, wśród nich był jeden rowerzysta.

Jak się okazało w trakcie kontroli, zatrzymani mieli od 0,64 do 2,30 promila alkoholu w organizmie. Dwóch z nich spowodowało kolizję, w tym jeden z nich miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Niebawem wszyscy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie rowerem do roku. Natomiast za złamanie sądowego zakazu grozi kara do lat 3 pozbawienia wolności.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę po godz. 3.00 w Podjazach. 39-letni mieszkaniec Gdańska zdecydował się na jazdę samochodem mając ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. O 17:40 w Skrzeszewie policjanci z Żukowa zostali wezwani do kolizji drogowej dwóch pojazdów. Od kierującego, który był sprawcą zdarzenia, policjanci wyczuli alkohol. Badanie wykazało, że 25-latek ma w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejnym zatrzymanym tego dnia nietrzeźwym kierującym był 42-letni rowerzysta zatrzymany w Ręboszewie przez kartuska drogówkę. Badanie alkotestem wykazało, że cyklista miał w organizmie ponad pół promila.

Ostatnim zatrzymanym tego dnia nietrzeźwym kierowcą był 31-letni kierowca opla. Mężczyzna jadąc w Leźnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo, a następnie zjechał do rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących. Pierwszego w Skrzeszewie zatrzymali policjanci w Żukowa. Podczas kontroli drogowej policjanci od kierującego skodą mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że 25-latek miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu.

Dwie godziny później w Borczu policjanci z Somonina zatrzymali kolejnego młodego mężczyznę, który zdecydował się na jazdę na podwójnym gazie. 21-letni motorowerzysta mając w organizmie ponad promil alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i się przewrócił. Obrażenia były na tyle poważne, że trafił do szpitala.

Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany już po północy w Żukowie. Podczas kontroli okazało się, że 36-letni kierowca volkswagena jest pijany. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie półtora promila alkoholu.

W najbliższym czasie nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.
2016-06-27 14:00 934

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0