Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Zatrzymano dwie osoby z narkotykami

W piątek policjanci z Somonina i Kartuz zatrzymali dwie osoby w wieku 28 i 23 lat, które posiadały narkotyki. Badania testerem wykazało, że w pierwszym przypadku był to mefedron, a w drugim marihuana i amfetamina. Za posiadanie środków odurzających, zgodnie z ustawą grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godz. 4 rano w miejscowości Kamela policjanci z Somonina zatrzymali dostawczego volkswagena. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli przy kierowcy, schowane w portfelu foliowe zawiniątko z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że był to mefedron. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 28 latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia około godz. 22 w Kartuzach, w jednym z salonów gier kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca Kartuz. Policjanci znaleźli przy nim kilka zawiniątek z zielonym suszem i białym proszkiem. Badania potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina.

Przeprowadzone badanie narkotestem wskazało, była to marihuana i amfetamina. 23-latek został zatrzymany i w policyjnym areszcie i następnego dnia przedstawiono mu zarzuty.

Obydwaj zatrzymani niebawem staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.
Źródło: KPP Kartuzy
2015-12-29 12:00 1450

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.