Wtorek, 18 Czerwca 2019 - Marka, Elzbiety

Zatrzymano dwóch mężczyzn z narkotykami

Policjanci kartuskiej patrolówki zatrzymali minionej doby dwóch mężczyzn, który posiadali przy sobie narkotyki. Dziwne zachowanie mężczyzn skutkowało przeszukaniem zarówno ich, jak i samochodów którymi się poruszali. 

8 stycznia w godzinach wieczornych mundurowi zauważyli na poboczu samochód, w którego środku znajdowały się dwie młode osoby. 
Funkcjonariusze podjechali bliżej do zaparkowanego auta i zobaczyli, że kierujący na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Podejrzewali, że może on posiadać środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze ujawnili przy nim dwa zawiniątka. Jedno z marihuaną, drugie zaś z amfetaminą. 20-letni mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Drugiego mężczyznę policjanci wydziału prewencji zatrzymali dzisiaj (10.01.br.) około godziny 3 w Kartuzach. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd widząc, że jedzie z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy.

Podczas kontroli kierujący zaczął się dziwnie zachowywać. Mundurowi dokładnie przeszukali auto i znaleźli w nim zawiniątko z białą substancją. Ponadto kierującemu pobrano krew do badań, ponieważ policjanci podejrzewali, że mógł on prowadzić pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Zatrzymanemu 31-latkowi wkrótce zostaną postawione zarzuty za popełnione czyny. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat.
Źródło: KPP Kartuzy
2019-01-10 14:00 485

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.