Środa, 22 Maja 2019 - Heleny, Wieslawy, Ryty

Zatrzymano pięć osób, które miały przy sobie narkotyki

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali aż 5 osób, które w swoim posiadaniu miały narkotyki. Ponadto policjanci pełniący służbę na terenie powiatu kartuskiego zatrzymali aż cztery osoby, które kierowały samochodem lub motorowerem będąc pod wpływem alkoholu bądź narkotyków.Podczas prowadzonych kontroli w ręce policjantów wpadło trzech kierowców samochodów oraz jeden motoroweru, którzy kierowali znajdując się pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wszyscy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy na drogach powiatu kartuskiego. 

Rekordzistą wśród nich okazał się być 29-letni obywatel Ukrainy, który mając w wydychanym powietrzu blisko 2 promile alkoholu wsiadł za kierownicę Volkswagena i jechał nim stwarzając ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali go, kiedy przemieszczał się jedną z bardziej uczęszczanych miejscowości w powiecie.

Kolejnym zatrzymanym przez mundurowych kierowcą był również 21-letni obywatel Ukrainy, który jechał swoim samochodem będąc po użyciu alkoholu wynoszącym około 1,8 promila.

W niedzielny wieczór policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem będąc pod wpływem alkoholu wynoszącym ponad 1,7 promila.

Ponadto funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji w Gdańsku w piątkowy wieczór zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który będąc pod wpływem amfetaminy kierował Volkswagenem. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim oraz podróżującym z nim 22-letnim pasażerze narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany.
Tego samego dnia mundurowi zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który posiadał przy sobie marihuanę i amfetaminę oraz 28-latka przy którym ujawnili środki odurzające.
W sobotnie popołudnie funkcjonariusze kartuskiej patrolówki w wyniku przeszukania znaleźli przy 26-letnim mieszkańcu powiatu woreczek z amfetaminą.Policjanci przypominają, że za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Kartuzy
2018-09-18 14:30 364

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.