Piątek, 30 Października 2020 - Zenobii, Przemyslawa, Edmunda

Zawodniczka Cartusii wygrywa II Ski Tour w Augustowie

6 maja zawodnicy Cartusii uczestniczyli w drugiej edycji Ski Tour w biegach na nartorolkach w Augustowie. Letnia odmiana narciarstwa biegowego cieszy się coraz większą popularnością. 

Do Augustowa przyjechali nie tylko amatorzy, ale również zawodnicy z liczących się w kraju klubów narciarskich, takich jak Rawa Siedlce, Hubal Białystok czy Puszcza Supraśl. Startowali też sąsiedzi z Litwy.

Zawody były rozgrywane techniką dowolną na dystansach od 5,5 km do 22 km na pętli o długości 5,5 km. Na najkrótszym dystansie dla szkół podstawowych znakomicie spisała się Klaudia Merchel zajmując pierwsze miejsce. Pokonała jednocześnie wszystkich chłopców z tej kat. wiekowej, którą wygrał Michał Okniński z Rawy Siedlce.

W biegu dla gimnazjalistów na dystansie 11 km bardzo dobre 6 miejsce wśród dziewcząt zajęła Paulina Myszk, natomiast Damian Merchel był 7, a Bartek Koszałka 8 wśród chłopców. Bieg ten wygrali: Emilia Siawro z Wilna (Litwa) i Piotr Sobiczewski z Hubala Białystok.

W biegu głównym na dystansie 22 km 13 miejsce zajął trener Cartusii Janusz Meissner. W tej kategorii zwyciężyli znani zawodnicy Daniel Iwanowski z Rawy Siedlce przed Krzysztofem Małkińskim z Hubala Białystok.
W biegu kobiet na dystansie 16,5 km zwyciężyła Emilia Romanowicz z Puszczy Supraśl.
2017-05-08 08:30 1029

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.