Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Zbliża się Classówka

Już w niedzielę, Kartuski Park Solidarności zamieni się w jeden wielki „parking” dla pięknych, nietuzinkowych perełek motoryzacji, a wszystko za sprawą Classówki, czyli zlotu samochodów klasycznych i zabytkowych.

17 kwietnia to wyjątkowa data dla wszystkich miłośników motoryzacji, zarówno tych dużych jak i małych. W godzinach między 12:00, a 17:00 odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych, klasycznych, a także wybranych modeli współczesnej motoryzacji.

Wśród wyjątkowych aut przyśpieszających bicie serca każdego fana czterech jak i dwóch kółek gościć będziemy wiele perełek. Począwszy od krążowników szos zza wielkiej wody, legend europejskiej motoryzacji, a w szczególności naszej krajowej, po te które niegdyś dzielnie walczyły na międzynarodowej arenie militarnej. Ponadto pojawią się również współczesne odpowiedniki klasycznych pojazdów.

Wśród zgłoszonych samochodów możemy wyróżnić takie perełki jak: Volvo PV 544, Volvo P1800S, Citroen BL z 1953 roku, FSO Warszawa M20 „Garbus” (1956), Mercedes Benz W126 300 SE, Mercedes Benz R129 500SL, oraz wiele wiele innych. Nie zabraknie oczywiście ulubionych samochodów słynnego Jasia Fasoli, czy Miniaków klasycznych jak i tych współczesnych.

Wystawę poprowadzi gospodarz programu Automaniak stacji TVN Turbo – Rafał Jemielita. Classówka, to nie tylko wystawa, ale również wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, a wśród nich m.in.:

- Próba sprawnościowa na torze przeszkód dla dorosłych jak i dla dzieci

- Konkurs na szybką zmianę koła

- Przeciąganie samochodu na czas

- Konkurs wiedzy

Dla uczestników zlotu przewidziane są atrakcyjne nagrody, które będzie można wygrać w konkursach np. na najpiękniejsze auto zlotu czy samochód publiczności.

W czasie trwania Classówki promowane będzie bezpieczne poruszanie się pieszych po jezdni w szczególności nocą poprzez projekt „MINI oświeca i oświetla pieszych”. W tym celu rozdawane będą elementy/gadżety odblaskowe wszystkim tym, którzy odwiedzą wystawę.

Jeżeli masz ciekawego klasyka w garażu i chciałbyś go pokazać na Classówce, wyślijcie zgłoszenie na adres: classowka@gmail.com lub pod nr tel: 513 666 454 . Na teren Parku Solidarności będą wpuszczane tylko i wyłącznie samochody, które zgłosiły się wcześniej. Koszt uczestnictwa w wystawie, to 30 zł, a dochód przeznaczony jest na akcję charytatywną „Klara Power”.
2016-04-16 09:00 1020

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.