Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach wyróżniony!

Spośród 86 pozycji dobrych praktyk z całej Polski jedynie dwie szkoły z terenu Województwa Pomorskiego uzyskały tytuł ,,Szkoła zawodowa najwyższej jakości” w prestiżowym konkursie "Szkoła dbająca o jakość" - wśród nich Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. 
 
,,Szkoła dbająca o jakość” to ogólnopolski konkurs organizowany jako element projektu „Europejskie rozwiązania w zapewnieniu jakości” (ESQA) realizowanego przez Fundację „Fundusz Współpracy” wspólnie z partnerami z Wielkiej Brytanii, Słowenii i Estonii w ramach programu ERASMUS+. Nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zgłosili placówkę w obszarze „Współpraca z otoczeniem szkoły, w tym z pracodawcami”. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych praktyk związanych z zapewnieniem jakości w szkoleniu i kształceniu zawodowym. Szereg działań podjętych przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły mających na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród społeczeństwa lokalnego przy współpracy z pracodawcami i instytucjami docenili eksperci konkursu i uznali jako dobrą praktykę szkoły.
 
W dniu 03.06.2016 r. podczas konferencji ,,Wysoka jakość polskiej szkoły zawodowej w (dobrej) praktyce” zorganizowanej w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie dyrektor ZSP w Sierakowicach Grzegorz Machola odebrał z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej oraz kierownika działu projektów edukacyjnych Fundacji „Fundusz Współpracy” Agnieszki Luck certyfikat ,,Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Dobre praktyki finalistów i laureatów konkursu zostaną zamieszczone w międzynarodowym Katalogu Dobrych Praktyk projektu ESQA.
 
 
Źródło: ZSP w Sierakowicach
2016-06-08 12:00 1033

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.