Poniedziałek, 09 Grudnia 2019 - Wiesława Leokadii Joanny

Zespół Tutti z Chmielna kolędował dla dzieci w Baninie

W sali teatralnej Szkoły Podstawowej w Baninie w styczniu odbyły się dwa koncerty kolęd dla uczniów klas I-III. Wykonawcami koncertu byli niepełnosprawni członkowie zespołu Tutti z Chmielna pod dyrekcją Hanny Pek. Zespół powstał w ramach zajęć muzykoterapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chmielnie. Uczniowie szkoły wysłuchali kilku kolęd polskich i kaszubskich.
Koncert miał charakter edukacyjny. Słuchacze udzielali odpowiedzi na pytania z zakresu wiadomości edukacji muzycznej:
-podawali tytuł wysłuchanej kolędy;
-zapoznawali się z barwą dźwięku instrumentów perkusyjnych melodycznych – dzwonków chromatycznych, sztabkowych diatonicznych, ksylofonów (sopranowego i altowego) oraz metalofonu basowego oraz instrumentów perkusyjnych niemelodycznych – płotka, cabasy, dzwonków rurowych, dzwonków wietrznych bambusowych, janczarów;
-zapoznawali się z nazwą i barwą kaszubskiego instrumentu ludowego - skrzypiec diabelskich;
-podawali nazwę instrumentu prowadzącego melodię oraz nazwy instrumentów akompaniujących;
-włączali się do śpiewu rozpoznanej kolędy uwzględniając wstęp, przygrywki i zakończenie w akompaniamencie wykonanym na żywo przez zespół Tutti.

Uczniowie chętnie wysłuchali koncertów. Z zaangażowaniem współuczestniczyli w koncercie śpiewając rozpoznane kolędy oraz udzielając odpowiedzi na zadawane przez dyrygentkę pytania. Na koniec koncertów widownia dziękowała owacjami na stojąco, co było wyrazem największego uznania dla niepełnosprawnych artystów.
Źródło: UG Żukowo
2019-01-28 11:00 566

Komentarze

~exasabufipdog

http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Capsules gsz.svbn.gazetakartuska.pl.lmf.wo http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.