Środa, 18 Września 2019 - Irmy, Stanislawa, Ireny

Zgrzyt w dyskusji o kartuskim sporcie

Sport był jednym z tematów ostatniej sesji kartuskiej Rady Miejskiej, która odbyła się w środę 13 kwietnia. Wręczaniu nagród dla przedstawicieli lokalnego sportu towarzyszył jednak zgrzyt dotyczący zarządzania kulturą fizyczną w Kartuzach.

Na problemy związane z niejasnym finansowaniem klubów sportowych, nieefektywnym zarządzaniem lokalnym sportem, ale też brakiem ośrodka sportu i rekreacji z prawdziwego zdarzenia zwrócił uwagę Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Pryczkowski:

- W województwie pomorskim jesteśmy czwartą gminą, jeżeli chodzi o poziom sportu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że przed nami jest tylko Gdynia, Gdańsk i Sopot, a dalej są Kartuzy to jest to niesamowity wynik. Ta sytuacja powinna nam też dać do myślenia, co obecnie dzieje się w Kartuzach. Jeżeli chodzi o działaczy, o tych którzy prowadzą sport, to tam działania poszły bardzo daleko. Czas, aby administracja, urzędy dorównały temu poziomowi. O co chodzi? Finansowanie sportu jest trochę niezrozumiałe. Nie ma w ogóle połączenia pomiędzy wynikami, a finansowaniem. Jeżeli powiem, że ci którzy maja swoich przedstawicieli na mistrzostwach Europy, a to jest piłka ręczna, zapasy, kolarstwo, strzelectwo, otrzymują mniej pieniędzy niż ci, którzy takimi wynikami nie mogą się pochwalić, to jest to pewne zaniedbanie. Powinno się łączyć wyniki z finansowaniem - powiedział podczas sesji Andrzej Pryczkowski.

Przewodniczący Rady zwrócił też uwagę na inny problem: – Pan Burmistrz powołuje radę sportu, ale też chciałbym, aby to była krytyczna rada sportu. Aby nie było jednoosobowego kierowania sportem. Mamy wybitnych znawców sportu i poleganie na nich może dać rezultaty. W samych Kartuzach powinniśmy zmienić organizację kultury fizycznej jako całości. Jesteśmy jedynym miastem, które nie zarządza obiektami sportowymi. Nie ma niczego na kształt ośrodka sportu i rekreacji, wszędzie takie instytucje działają. Wielu ma niezłe zarządzanie, nie ma wyników, my mamy wyniki, a nie mamy ułożonego zarządzania – podsumował Przewodniczący.
2016-04-15 08:00 1058

Komentarze

~ameba678

Do boju Pryczkowski, MGG nie rozumie sportu

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.