Sobota, 06 Czerwca 2020 - Norberta, Laurentego, Bogumila

Zima będzie łagodna

Wyraźnie ociepla się klimat, co sprawia, że prawdziwe zimy będzie można podziwiać na starych fotografiach. Tegoroczna zima będzie łagodna i z umiarkowaną ilością białego puchu.

- Długoterminowe prognozy pogody przy obecnie zmieniającym się klimacie, to jak gra w totolotka – powiedział mgr Edmund Ulenberg ze Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie.

Najbardziej trafne prognozy sprawdzają się maksymalnie z wyprzedzeniem tygodniowym albo dwutygodniowym. Zapytaliśmy zatem specjalistę, o prognozę pogody na najbliższe dwa tygodnie.

- Do końca miesiąca spodziewamy się dni zimowych, jednak w bardzo lekkim wydaniu. Kilka stopni mrozu, spadek temperatury czeka nas w nocy z poniedziałku na wtorek do trzech stopni poniżej zera. W takim łagodnym wydaniu zima będzie trwać półtora tygodnia. Po tym czasie wrócą dni jesienne, z dodatnią temperaturą, ale dżdżyste, wietrzne i szare. Największą bolączką naszej pogody jest brak słońca, które ma duży wpływ na nasze samopoczucie. W słoneczne dni napełniamy się od rana dużą dawką pozytywnej energii przekładając ją na cały dzień - opowiada Ulenberg.

Kolejne informacje pogodowe, zwłaszcza na Święta Bożego Narodzenia ukażą się w szóstym, przedświątecznym wydaniu Gazety Kartuskiej. Zapraszamy do lektury.


2015-11-23 14:30 1591

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.