Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Zmiany w segregacji śmieci

Gdzie wrzucić plastikową butelkę a gdzie stare gazety? Od 1 października na terenie Gminy Kartuzy zmieniły się zasady segregowania odpadów. Warto sprawdzić, gdzie wyrzucamy teraz śmieci. 

Odpady takie jak pudełka, kapsle, nakrętki słoików, drobny złom, puszki, folie aluminiowe, czy kartoniki po mleku i napojach będziemy od teraz wyrzucać do pojemników oznaczonych „Odpady Wielomateriałowe”, a nie tak jak do tej pory do „Tworzyw Sztucznych” i „Zmieszanych”.

Do nowych pojemników wyrzucimy również butelki po napojach, plastikowe opakowania, po kosmetykach, płynach do mycia i chemii gospodarczej, plastikowe wiaderka, doniczki, zakrętki i puste opakowania plastikowe po żywności. Pojemniki „Papier”, „Szkło” i „Bioodpady” (dawniej „Mokre”) pozostają bez zmian. 

W Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. „PSZOK” uruchomione zostały Punkty „Ponowne Użycie”, do których można będzie oddawać przedmioty (sprawne, nieuszkodzone, czyste i niestwarzające zagrożenia dla użytkowników), które każdy mieszkaniec  gminy może ponownie wykorzystać. Dodatkowo firmy wywozowe zaopatrywać będą właścicieli nieruchomości w darmowe worki na odpady segregowane.

Foto: www.opady.kartuzy.pl
2015-10-01 12:50 1013

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.