Piątek, 21 Lutego 2020 - Eleonory, Fortunata, Roberta

Znamy już datę wyborów samorządowych! Czas na kampanię wyborczą

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki oficjalnie ogłosił datę tegorocznych wyborów samorządowych, ustalono ją na 21 października. Już teraz rusza więc kampania wyborcza!
Już niedługo, bo 21 października wszyscy zainteresowani głosować będą na wybranych przez siebie burmistrzów, wójtów i radnych. 

Natomiast od dnia dzisiejszego trwać będzie kampania wyborcza, czyli każdy z kandydatów na stanowisko burmistrza, wójta lub radnego promować będzie swoją kandydaturę tak, aby jak najwięcej wyborców zagłosowało właśnie na niego. Ten proces zakończy się 24 godziny przed dniem wyborów. 

Dodatkowo przypominamy, iż w tegorocznych wyborach nastąpiły pewne zmiany.
Między innymi dotyczące kadencji wójtów i burmistrzów- dotychczas kadencje trwały 4 lata, natomiast od teraz sprawować się ją będzie o rok dłużej, czyli 5 lat, a każdy wójt lub burmistrz będzie mógł pełnić funkcję na swoim stanowisku maksymalnie przez dwie kadencje.

Dodatkowo, po zmianach jakie nastąpiły kandydat na wójta lub burmistrza nie może jednocześnie kandydować do rady powiatu lub do sejmiku województwa. 

Jednomandatowe okręgi obowiązywać będą tylko i wyłącznie w gminach posiadających mniej niż 20 tys. mieszkańców. W gminach, w których mieszkańców jest więcej niż 20 tys. obowiązywać będzie ordynacja proporcjonalna.


Już niedługo poznamy kandydatów na burmistrzów, wójtów oraz radnych!
2018-08-14 13:00 553

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/opt/alt/php70/var/lib/php/session) in Unknown on line 0