Niedziela, 17 Lutego 2019 - Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Znamy kalendarz wydarzeń na Złotej Górze

Regaty, triathlon, biegi, ale też festiwal piosenki chrześcijańskiej czekają na mieszkańców Brodnicy i okolic w trakcie tegorocznego sezonu letniego.

Już w dniach 23-24 kwietnia na Złotej Górze odbędą się regaty, które oficjalnie rozpoczną sezon żeglarski. Kolejne miesiące będą obfitować w wydarzenia sportowe, w tym m.in. Żeglarski Puchar Burmistrza Kartuz (18-19 czerwca), Triathlon MTB (30 lipca), X Żeglarskie Mistrzostwa Kartuz (24-25 września) oraz liczne zajęcie żeglarskie dla dzieci i nie tylko.

Oczywiście nie zabraknie Truskawkobrania – największej imprezy w regionie. Tegoroczna, 41. edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 25-26 czerwca. O popularności tego święta świadczy fakt, że w ciągu jednej imprezy sprzedaje się ponad 4 tony truskawek!

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Festiwal integracyjny piosenki chrześcijańskiej (5 czerwca). O szczegóły tego wydarzenia zapytaliśmy Hannę Kajetę, Koordynator CSWiPR Złota Góra:

- Pomysł organizacji Festiwalu pojawił się już dawno i cieszę się, że w tym roku w końcu udało się go zrealizować. Festiwal ma pokazać, że Złota Góra jest otwarta na wydarzenia o różnym charakterze i dla różnych odbiorców – mówi Hanna Kajeta.

Celem przewodnim imprezy będzie spotkanie dzieci i młodzieży w formie festiwalu, w ramach obchodów roku Miłosierdzia Bożego, w odpowiedzi na organizowany w Polsce Światowy Dzień Młodzieży. Misją naszego przedsięwzięcia jest integracja i aktywizacja lokalnego środowiska szkół, chórów (zespołów) pozaszkolnych.

Jednym z celów jest uwzględnienie miejsca CSWiPR jako nowa jakość, dająca możliwość nie tylko realizacji koncertów, czy wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim celów nastawionych na nowe formy działania połączone z integracją społeczności lokalnej oraz środowiska rodzinnego - podsumowuje Hanna Kajeta.

Jak co roku chętni – zarówno mieszkańcy gminy Kartuzy jak i turyści, będą mogli bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego.

Więcej informacji na stronie: www.centrum.kultury.pl


2016-04-11 12:00 1024

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.