Poniedziałek, 12 Kwietnia 2021 - Juliusza, Luboslawa, Zenona

Zostały tylko 2 dni, aby móc reprezentować gminę Kartuzy na Zjeździe Kaszubów we Wdzydzach

Do 30 czerwca chętni do reprezentowani gminy Kartuzy w trakcie lipcowego Zjazdu Kaszubów we Wdzydzach (2 lipca) mogą zgłaszać się do Urzędu Miejskiego w Kartuzach. 
 
Zjazd Kaszubów to największa plenerowa impreza na Kaszubach – święto muzyki kaszubskiej, promocja kultury regionu, a przede wszystkim spotkanie Kaszubów z całego świata. 

Wszyscy, którzy chcieliby reprezentować gminę Kartuzy mogą zgłaszać się do dnia 30 czerwca włącznie do godz. 16:00. Chętni są proszeni o zgłaszanie się w Wydziale Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Urzędzie Miejskim w Kartuzach - pok. 211, osobiście lub telefonicznie pod nr. 586-945-211 lub drogą e-mailową: kultura@poczta.kartuzy.pl. W mejlu należy podać imię i nazwisko, kontaktowy numer telefonu oraz ilość osób, w imieniu których się występuje. 

Do udziału w XVIII Światowym Zjeździe Kaszubów zapraszają: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Gmina Kościerzyna i Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach. 

Głównym miejscem wydarzeń będzie teren Muzeum-Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach. Każdy, kto zjawi się tam 2 lipca, będzie mógł liczyć na sporą dawkę dobrej muzyki. Nie zabraknie też kaszubskich rękodzielników z najdalszych zakątków regionu i oczywiście przysmaków kaszubskiej kuchni. Jak co roku najlepsi kaszubscy karciarze rozegrają turniej baśki.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się TUTAJ

Źródło: Gmina Kartuzy
2016-06-28 10:00 1253

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.