Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Zostań potencjalnym dawcą szpiku i pomóż swojemu ''bratu bliźniakowi''

Gmina Kartuzy wesprze akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku, która odbędzie się 21 maja w Szkole Podstawowej nr 1.

20 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie z inicjatorami, realizatorami oraz współorganizatorami rejestracji dawców szpiku kostnego, którą przeprowadzi fundacja DKMS. Równocześnie akcja odbędzie się w Stężycy oraz Miechucinie.

Organizatorzy chcą w ten sposób spróbować pomóc chorej na nowotwór mieszkance Sierakowic, która poszukuje dawcy szpiku. Przy okazji dawcę może znaleźć także inny chory, którego profil genetyczny będzie pasował do profilu osoby pilnie potrzebującej przeszczepu.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 milion potencjalnych Dawców.

Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny; promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.
2017-04-24 10:00 940

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.