Niedziela, 05 Lipca 2020 - Marii, Antoniego

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie: Opłatek w Baninie

Piąta rocznica działalności dziecięcego zespołu "Mùlczi" była głównym punktem spotkania opłatkowego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie, które odbyło się 27 grudnia.

Zespół zdobył dwukrotnie I miejsce na festiwalu w Wierzchucinie, odniósł też kilka innych ważnych sukcesów. Zespół działa przy O/ZKP w Baninie i Szkole Podstawowej im. J. Trepczyka w Miszewie, a jego kierownikiem jest Elżbieta Pryczkowska. - Chciałam podziękować wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wielkie zaangażowanie przy tej pracy. Także dziękuję choreografowi Jerzemu Soliwodzie i akompaniatorom Markowi Munchowi i Łukaszowi Skrodzkiemu oraz władzom Gminy Żukowo na czele z obecnym tu burmistrzem Wojciechem Kankowskim. Praca wszystkich tych osób składa się na sukces zespołu i radość wielu ludzi, którzy mogą cieszyć się z występów grupy - mówiła szefowa zespołu.

Artystyczne prezentacje uzupełniły piosenki w wykonaniu gwiżdży z Gimnazjum nr 2 w Żukowie oraz zespołów „Spiéwné kwiôtczi” i „Młodzëzna”. Grupy wystąpiły ze swoim najnowszym repertuarem kolędowym. Kilka pieśni zrealizowano tuż przed świętami. Znalazły się w najnowszym zbiorze pieśni Eugeniusza Pryczkowskiego i Jerzego Stachurskiego "Serce miec" po raz pierwszy publicznie prezentowanym właśnie na spotkaniu opłatkowym.

Źródło: Nadesłane: jd
2015-12-30 09:30 1266

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.