Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

ZSP w Sierakowicach odnosi kolejne Ogólnopolskie zwycięstwo

Przez cały rok szkolny zespół projektowy z Sierakowic pracował nad konkursem "Deutsch Hat Klasse". Spośród 96 szkół z całej Polski wyłoniono 10 finalistów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drużyna z Sierakowic stanęła na I miejscu na podium.

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach z niecierpliwością czekała na punkt kulminacyjny przygody "Deutsch Hat Klasse". Ten nastąpił na początku czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na uroczystą galę podsumowującą przybyli ważni goście z Niemiec tacy jak: Rolf Nikel Ambasador Republiki Federalnej Niemiec, Cornelia Pieper Kosul Republiki Federalnej Niemiec, Ulrike Würz zastępca Dyrektora Instytutu, dyrektor Działu Językowego oraz Ewa Ostaszewska koordynator projektu i jej drużyna - Monika Łagowska i Andrzej Pomianowski. 

Spośród 96 szkół z całej Polski wyłoniono 10 finalistów, a w kategorii szkół ponadgimnazjlanych drużyna z Sierakowic zajęła I miejsce. Nagrodę odebrał cały zespół na czele z dyrektorem placówki Grzegorzem Machola, który podczas swojej przemowy zaznaczył jak dumny jest z całego zespołu i podkreślił, że chcieć znaczy móc.

- Każda z nas była podekscytowana a zarazem smutna, że kończy się nasza przygoda nad realizacją tego projektu. Nie mogłyśmy się doczekać  momentu ogłoszenia ostatecznych wyników. Gdy w końcu nadeszła ta chwila, wszyscy zamilkli i stało się. Wygrałyśmy. Przez chwilę nie mogłam w to uwierzyć, zaczęłam płakać ze szczęścia - komentowała Karolina Bayer, członkini zespołu.

- Byłam podekscytowana, że jedziemy do Warszawy i mamy jakąś szansę na wygraną. Wiedziałam, że i tak zaszłyśmy daleko i nawet jak nie wygramy to zostaną nam wspomnienia. Jednak zdobyłyśmy pierwsze miejsce. Miałam ochotę krzyczeć ze szczęścia - dodała Daria Ciszkowska.

- To moje największe osiągnięcie szkolne.  Każda z nas indywidualnie, podczas trwania projektu wyniosła jakąś cenną naukę, która będzie jej towarzyszyć przez całe życie. Ja nauczyłam się myśleć pozytywnie, szanować zdanie innych i nie wątpić w siebie. Zasłużyłyśmy na wygraną. Nigdy nie widziałam bardziej zgranej ekipy. Szczególne podziękowania należą się Pani Marcie, bez której nie zobaczyłybyśmy Warszawy. To ona w nas nie wątpiła, zgadzała się na nasze pomysły, zwalniała z lekcji, zaganiała i motywowała do pracy - mówiła Kamila Młyńska. 

Zespół projektowy „Deutsch hat Klasse” składający się z 18 dziewcząt w ramach nagrody otrzymał wsparcie finansowe na wspólną realizację przedsięwzięcia związanego z językiem niemieckim. Dyrektor placówki ZSP w Sierakowicach Grzegorz Machola został zaproszony  do udziału w wizycie studyjnej w Niemczech,  a nauczyciel języka niemieckiego - Marta Młyńska stypendium na udział w kursie doszkalającym organizowanym przez Goethe Institut w Niemczech. Natomiast cała społeczność szkolna wzbogaciła się o optymalną salę do bardziej efektywnej nauki języka niemieckiego.
Źródło: Foto: ZSP Sierakowice
2017-06-08 10:30 1447

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.