Sobota, 20 Lipca 2019 - Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Żukowo: Ekstremalne zajęcia w skateparku [FOTO]

W żukowskim skateparku prowadzone są zajęcia z ekstremalnej jazdy na rolkach, rowerze i deskorolce. Dzieci i młodzież z Gimnazjum nr 2 w Żukowie ćwiczą akrobacje pod okiem instruktorów.

O programie opowiada Monika Rychert, pedagog z Gimnazjum nr 2 w Żukowie. - Nasza szkoła bierze udział w programie finansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, nazywa się "Bezpieczna+". W jego ramach organizujemy różne zajęcia, żeby pokazać młodym ludziom, że można ciekawie spędzać czas nie siedząc przed komputerem. Chcemy dać dzieciom alternatywę. W ramach projektu prowadzone są różne zajęcia, ostatnio dziewczynki pojechały do technikum odzieżowego i uczyły się szyć. Przed nami jeszcze wycieczka do teatru. Dla tych, którzy lubią sporty ekstremalne, instruktorzy prowadzą zajęcia na skateparku - mówi Monika Rychert.

Spotkania odbywają się na hali, lub skateparku, zależnie od pogody. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwają wykwalifikowani instruktorzy. - Dzisiaj zajęcia miały odbyć się na hali, ale piękna pogoda pozwoliła na ćwiczenie na świeżym powietrzu. Zawsze zaczynamy od bezpieczeństwa, czyli ubieramy kaski i ochraniacze. Potem się rozciągamy i po małej rozgrzewce ćwiczymy pierwsze slidy i grindy (ślizganie się na rolkach po murkach, lub poręczach - przyp. red.). Dziewczyny, które nie mają jeszcze rolek do jazdy agresywnej uczą się zjazdów z pochylni i poruszania się po skateparku. Oprócz rolek młodzież chętnie wybiera deskorolkę, BMX-y, czy modną ostatnio hulajnogę - mówi instruktor jazdy na rolkach Przemysław Kępiński. 

Spotkania odbywają się w środy i soboty. Zajęcia potrwają do połowy listopada. 
Wstęp jest wolny - można się zapisać w każdym momencie.
Kontakt: Szkoła Roll4all Tel. 500 073 261.


2016-10-27 10:30 2269

Komentarze

~4rx

Maintain the good job and bringing in the crowd! http://bit.ly/2p7LTKb

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.