Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Żukowo. Gala Gminnej Nagrody Sucovia

W piątkowy wieczór po raz kolejny rozdano Gminne nagrody Sucovia. Oprócz wszystkich nominowanych licznie przybyli przedstawiciele władz samorządowych oraz różnych organizacji działających na terenie gminy.

 

Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke wręczyli statuetki Sucovia, dla wszystkich tych, którzy zostali uznani za najbardziej wpływowych w Gminie Żukowo.

 

Nagrody przyznano w kategoriach: kultura, sport, inicjatywa społeczna, gospodarka oraz edukacja.

KULTURA

Nominowani: KGW Chwaszczyno, Robert Redlicki oraz Edmund Szymikowski.

Statuetkę w tej kategorii otrzymał Edmund Szymikowski – hafciarz, popularyzator żukowskiej szkoły haftu kaszubskiego, inicjator konkursu haftu kaszubskiego, autor licznych publikacji z tego zakresu.


SPORT

Nagroda trafiła do GKS Żukowo- sekcja lekkoatletyczna. Zawodnicy tego zespołu w ostatnim czasie osiągnęli wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

 

INICJATYWA SPOŁECZNA

Nominowani: ks. Krzysztof Sagan, Lidia Cedrowska oraz projekt ,,Szlachetna Paczka”

Statuetką nagrodzony został projekt ,,Szlachetna Paczka”, którego liderem jest Piotr Chistowski, który odebrał nagrodę do rąk własnych. To ogólnopolski projekt, wspierający osoby, rodziny potrzebujące.

 

 

GOSPODARKA

Nominowani: Restauracja „Mulk”, Ecofarma Kaszubska oraz Zakład Produkcyjny ,,Alexander”.

Statuetkę Gminnej nagrody Sucovia w tej kategorii otrzymał Zakład Produkcyjny ,,Alexander”. To firma, która zajmuje się produkcją zabawek, gier planszowych i edukacyjnych, które rozprowadzane są po wielu krajach.

 

EDUKACJA

W tej kategorii nagrodą wyróżniona została Pani Hanna Gruba- pracująca jako nauczycielka języka kaszubskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie.


Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Żukowie w sprawie przyznawania nagrody Burmistrz spośród zgłoszonych kandydatów może przyznać nagrodę specjalną.

Nagroda Burmistrza trafiła do Małgorzaty Lewińskiej-pedagog z wieloletnim doświadczeniem, która już od 11 lat uczestniczy wraz z dziećmi w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ostatnich latach otrzymała Nagrodę Dyrektora, nominowana była również do Nagrody Pomorskiego Kuratora. Obecnie jest nauczycielem Szkoły Podstawowej w Baninie

 

Przyznano również Nagrodę Honorową dla restauracji ,,Mulk”.

 

Galę poprowadziła Pani Bożena Olechniewicz.

2018-03-19 12:00 1169

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.