Piątek, 22 Marca 2019 - Katarzyny, Boguslawa

Żukowo. I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy już za nami

Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Nowi radni wzięli udział w uroczystym ślubowaniu, wybrali Przewodniczącego, Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza Rady.

Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski wręczył zaświadczenia wszystkim radnym dołączając do tego życzenia:
-Życzę, aby to dzisiejsze przeżycie dla was wszystkich przełożyło się na takie zaangażowanie w to, co się dzieje w waszych szkołach, w waszych miejscowościach, a także w naszej gminie.

Odbyło się uroczyste ślubowanie, przy którym Przewodniczący Rady Witold Szmidtke odczytał Rotę: ,,Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności młodzieży Gminy Żukowo, działać zawsze zgodnie z prawem oraz z interesami młodzieży, godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców". Każdy z wybranych radnych w odpowiedzi na tą przysięgę powtarzał ,,Ślubuję”.


Po tej uroczystej części spotkania każdy z 14 obecnych radnych musiał wybrać Przewodniczącego Rady, dwóch Wiceprzewodniczących oraz Sekretarza poprzez zorganizowane tajne głosowanie.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady została wybrana Natalia Bochan, funkcję dwóch przewodniczących pełnić będą Krzysztof Fularczyk i Norbert Orawc, a nowym Sekretarzem została Oliwia Flisikowska.


Dalszą część sesji prowadziła nowa Przewodnicząca- Natalia Bochan, miała już nawet możliwość wysłuchania wolnych wniosków jakie wpłynęły od radnych.Skład Młodzieżowej Rady Gminy w Żukowie:

1. Natalia Bochan – Banino
2. Oliwia Flisikowska- Chwaszczyno
3. Anna Belgrau- Borkowo
4. Mikołaj Jaworski- Lniska
5. Wiktoria Hasse- Miszewo
6. Weronika Lewandowska- Widlino
7. Błażej Kaźmierczak- Żukowo
8. Dawid Więcek- Przyjaźń
9. Alicja Żarczyńska – Skrzeszewo
10. Amelia Olszewska- Żukowo
11. Krzysztof Fularczyk- Pępowo
12. Oliwier Kustusz- Żukowo
13. Norbert Orawiec- Żukowo
14. Antoni Biłanicz- Banino
15. Dominik Belgrau- Borkowo
2018-05-23 08:00 485

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.