Środa, 19 Czerwca 2019 - Gerwazego, Protazego

Żukowo. Jakie imiona najczęściej wybierali rodzice w 2018 roku?

Jak informują żukowscy urzędnicy w 2018 roku najpopularniejszym imieniem dla dziewczynki została Zuzanna, natomiast dla chłopca- Jakub. Imię Zuzanna Żukowianie wybierali dla swoich córek w ubiegłym roku 15 razy. Wysoko są również Oliwia (13 razy) i Lena (11). Tuż za podium uplasowały się Julia i Alicja (po 10). Popularnymi imionami dla dziewczynek w Żukowie okazały się również: Amelia (9), Laura (9), Hanna (8) i Helena (7).

Wśród chłopców równych sobie nie miał w ubiegłym roku Jakub (18). Czołową trójkę uzupełnili Antoni i Nikodem (14). Do często nadawanych imion synom w gminie Żukowie zaliczyć trzeba także: Jan (13), Kacper (11), Stanisław (8), Ignacy (8) i Filip (8) .

Zuzanna, Jakub i Antoni okazały się również często wybieranymi imionami w perspektywie całego kraju. Zuzanna była najczęściej wybieranym imieniem dla dziewczynek, wśród chłopców Jakub zajął drugie miejsce, tuż za Antonim.

Wśród urodzonych w ubiegłym roku dzieci zameldowanych w Gminie Żukowo znaleźć możemy też imiona zdecydowanie mniej popularne, takie jak Nadzieja, Ida, Lea, Leo czy Gustaw. 
Źródło: UG Żukowo
2019-01-10 09:30 444

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.