Wtorek, 21 Sierpnia 2018 - Joanny, Kazimiery, Piusa

Żukowo: Mieszkańcy zdecydowali o Budżecie Obywatelskim

Budowa drogi pieszo-rowerowej, doposażenie placu zabaw oraz ''Psi pakiet'' to trzy najważniejsze zadania, które według mieszkańców należy wykonać w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. 

Mieszkańcy Żukowa zdecydowali, które projekty zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Przeznaczone środki w kwocie 200 tys. złotych przeznaczone zostaną na wykonanie trzech zadań, które uzyskały największą liczbę głosów.

Najwięcej, bo 47 % ważnych głosów otrzymał projekt o nazwie Budowa drogi pieszo rowerowej Parkowa - Gdańska (kompleks boisk) o wartości 48.000 zł. Zadanie obejmuje wybudowanie ponad 100 m drogi pieszo-rowerowej łączącej ulicę Parkową z pętlą autobusową.

Podobną liczbę głosów otrzymały kolejne 2 projekty tj. Doposażenie placu zabaw na Osiedlu Nowe w nowoczesne urządzenia zabawowe w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych o wartości 50.000 zł oraz Zadbaj o czystość swojego miasta „Psi pakiet" o wartości 40.000 zł. W ramach psiego pakietu dla właścicieli czworonogów ustawionych zostanie 30 słupków z woreczkami oraz pojemnikami na odpady po psich nieczystościach.

Wymienione zadania będą realizowane w 2018 r. i konsultowane z autorami projektów na poszczególnych etapach realizacji.

W tym roku wprowadzona została możliwość oddania głosu elektronicznie, która usprawniła proces głosowania. Skorzystało z niej 62 % głosujących. Wśród ankiet papierowych zdarzały się niepoprawnie wypełnione, które stanowiły ponad 10 % ogólnej liczby głosów.
Źródło: UG Żukowo
2017-10-10 09:00 221

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.