Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Żukowo: Na wieży magistratu czas się zatrzymał...

Do redakcji zadzwonił czytelnik z pytaniem co dzieje się z zegarem na żukowskim urzędzie gminy. Zawsze odmierzał czas, a od pewnego czasu wskazówki ani drgną.

- Dziś mamy takie czasy, że prawie każdy ma przy sobie komórkę i nie ma problemu z ustaleniem godziny – mówi pan Henryk z Chwaszczyna. - Uważam jednak, że jeśli już ten zegar na wieży urzędu zawieszono, to chyba w jakimś celu, prawda? - pyta retorycznie.

Skontaktowaliśmy się z żukowskim magistratem i zagadka zegara się wyjaśniła . - Przestał chodzić z powodu wyczerpanej baterii – mówi Sylwia Kubryńska, odpowiedzialna za kontakt z mediami. - To jest unikatowy model, do którego pasuje jeden rodzaj baterii. Niestety, z powodu upadłości firmy produkującej ten model baterii i zajmującej się serwisem zegara, był utrudniony z nią kontakt. Wszelkie próby dopasowania zamienników od dostawców nie zdały egzaminu. Okazuje się, że inne baterie nie pasują do naszego zegara i stąd „zatrzymany czas" na wieży magistratu– wyjaśnia Kubryńska, Obecnie jest już umówiony serwis zegara.

Rozwiązanie problemu będzie polegać najprawdopodobniej na przełączeniu zasilania z baterii na zasilanie stałe, aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości. Zegar na wieży magistratu odmierza czas od roku 1999 roku, od początku istnienia budynku, siedziby Urzędu Gminy w Żukowie.

Foto: Urząd Gminy w Żukowie
2015-10-16 13:00 908

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.