Wtorek, 21 Stycznia 2020 - Agnieszki, Jaros?awa

Żukowo. Nowe piętro w ZSiO oficjalnie otwarte

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie powiększył się. 14 stycznia oficjalnie otwarto nowe piętro, dzięki czemu placówka zyskała 1470 m kw nowej przestrzeni.


Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących opowiedziała o historii i kierunkach rozwoju szkoły.
-Cechą charakterystyczną naszej szkoły od początku jej istnienia jest wielotorowość nauczania i zwiększania oferty edukacyjnej wraz ze zmianami, które niosą za sobą przemiany społeczne i zapotrzebowanie na rynku pracy – podkreśliła dyrektor Gabriela Kowalska.

Po niej głos zabrali zaproszeni goście.
-Nowa przestrzeń użytkowa w zasadzie podwoiła możliwości Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. To właściwy gest w kierunku rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym regionie - mówił Bogdan Łapa, Starosta Powiatu Kartuskiego.

Starosta podkreślił też dobrą współpracę z Gminą Żukowo.

-Jesteśmy w miejscu, w którym możemy pokazać, że razem możemy więcej - zaznaczył Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. – Rozbudowa tej szkoły to bardzo dobre rozwiązanie dla Żukowa, gdzie bardzo wiele osób przyjeżdża, by zdobyć zawód.

Na nowym piętrze znalazły się dobrze wyposażone sale dydaktyczne, aula i przestronne hole z miejscami do wypoczynku.

-To placówka, która ma bogate tradycje. Bardzo zależy mi, żeby uczniowie na Pomorzu uczyli się w dobrych szkołach, w takich w których mogą odbywać naprawdę dobre praktyki - podkreślił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Po oficjalnych wystąpieniach na scenie pojawili się uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali współczesną wersję „Hamleta” Szekspira. Na zakończenie uroczystości ks. Czesław Las poświęcił nowe sale, a zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę.
Źródło: UG Żukowo
2019-01-16 10:00 761

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.