Sobota, 17 Marca 2018 - Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Żukowo. Oficjalne otwarcie wystawy pn. "Gmina Żukowo w Grafice Jacka Piątka i na Fotografiach Kosycarzy"

14 lutego w Urzędzie Gminy w Żukowie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy pn. "Gmina Żukowo w Grafice Jacka Piątka i na Fotografiach Kosycarzy". Od tego dnia do 28 lutego wystawę będzie można oglądać codziennie w sali konferencyjnej Urzędu Gminy.


Sztuka w codziennym życiu spełnia wiele funkcji, m.in terapeutyczną, estetyczną, dydaktyczną jak i społeczną. W tym przypadku wystawa tych pięknych zdjęć oraz grafik ma na celu przyciągnięcie ludzi fascynujących się takim pięknem do Gminy Żukowo. 

Przed oficjalnym otwarciem parę słów na ten temat wypowiedział zastępca burmistrza- Pan Tomasz Szymkowiak:
-"Po rozmowie z Panem Jackiem stwierdziłem, że po prostu można w ten sposób rozpocząć promocję gminy. Poprzez sztukę, grafikę. Później wpadliśmy razem na pomysł, aby współpracować z Panem Maciejem. Pomysłodawcą dzisiejszej wystawy była Pani Beata Bujnowska, wszystko zostało idealnie zsynchronizowane. Chciałbym również pogratulować tych pięknych zdjęć oraz grafiki. Wiele zdjęć jest z Żukowa, dlatego ta promocja staje się bardzo ważna."

                                                                   
                                                                    Zdjęcie przedstawia widok na Kościół Św. Jana Chrzciciela w Żukowie. Rok 1965.


-Jest mi niezmiernie miło, ze coś, co jest często ulotne, dzisiaj pojawia się w takiej formie pięknie zmaterializowanej.Te grafiki, które każdy widzi, to coś, czym możemy się pochwalić, być może zachęcą kogoś do tego, by te miejsca odwiedzić, ponieważ my, jako mieszkańcy Gminy Żukowo doskonale je znamy. Co więcej, jest taka jedna fotografia Żukowa, na której idzie chłopiec z dziewczynką. Idą ulicą Kościerską w Żukowie, wiem, bo pamiętam te lipy przy tej drodze.-mówi Burmistrz Żukowa- Wojciech Kankowski.

                                                               


Po oficjalnym zapoznaniu się z wystawą oraz podziękowaniach ze strony Burmistrza Żukowa, Pana Tomasza oraz Pani Beaty każdy miał możliwość rozmowy z autorami fotografii oraz grafiki. Zainteresowani otrzymali album z tymi dziełami wraz z autografem. 

                                                            

Miejmy nadzieję, że dzięki temu Gmina Żukowo przyciągnie do siebie ludzi, którzy interesują się pięknem zmaterializowanym w taki sposób.
2018-02-15 10:00 462

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.