Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Żukowo: Pierwszy tydzień ferii za nami

Zaangażowanie nauczycieli, wysoka frekwencja uczniów oraz ciekawe pomysły na spędzanie wolnego czasu sprawiły, że pierwszy tydzień ferii w Gimnazjum nr 2 w Żukowie można uważać za udany. Nie zabrakło aktywności ruchowych, wspólnego oglądania filmów oraz licznych wyjazdów.

Zajęcia sportowe, którym towarzyszyła największa frekwencja były przeplatane chemicznymi doświadczeniami. Uczniowie wykrywali skrobię i białko w wybranych produktach spożywczych. Za szczególnie efektowną można uznać erupcję wulkanu. Duże zainteresowanie wzbudziło przewodnictwo prądu elektrycznego przez różne substancje. Uczniowie wykonywali doświadczenia, którym towarzyszyły efekty cieplne i świetlne. Każdego dnia można było wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Odbyły się międzyklasowe zawody w piłce nożnej, a także treningi piłki ręcznej oraz siatkówki.

Grupa uczniów pod opieką wychowawcy i rodziców pojechała do Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie uczniowie obejrzeli film a następnie wjechali kolejką szynową na Kamienną Górę, skąd podziwiali panoramę miasta i Zatokę Gdańską. Przechodząc przez szkołę można było usłyszeć język angielski, to za sprawą uczniów-młodych aktorów, którzy nagrywali film, na efekt końcowy trzeba jeszcze trochę poczekać, obecnie film jest w rękach uczniów-montażystów.

Jedna z klas wraz z wychowawcą wybrała wizytę w księgarni, aby potem porozmawiać o literackich gustach nad lodami z polewą czekoladową a na koniec pójść do kina. Kilka klas integrowało się podczas wspólnego wyjazdu do Trójmiasta. Tam najczęściej odwiedzali kręgielnię i kino.

Pierwszy tydzień ferii za nami, minął pod znakiem wyjazdów, rozgrywek sportowych, obcowania z językiem obcym, filmem i efektowną chemią....
Źródło: www.zukowo.pl
2016-02-22 13:30 1308

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.