Niedziela, 15 Grudnia 2019 - Niny, Celiny, Waleriana

Żukowo: Policjanci mają nowy komisariat [FOTO]

W czwartek o godzinie 12:00 oddano do użytku nowy komisariat policji w Żukowie. Funkcjonariusze mogą od teraz korzystać z nowego, komfortowego budynku.

Komendant Powiatowy Policji insp. Tadeusz Trybuś przywitał wszystkich gości. W uroczystości otwarcia nowego komisariatu wzięli udział między innymi: Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, starosta Janina Kwiecień, burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński i arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Komendant opowiedział o historii obiektu. - W roku 1968 do użytku policji został oddany typowy budynek administracyjno-mieszkalny. Przewidziany był początkowo dla około 12 funkcjonariuszy - mówił insp. Trybuś. - Od tego czasu budynek ten przechodził remonty i modernizacje. W 2013 roku w komisariacie pracowało 42 policjantów i 2 pracowników. Niestety, dotychczasowy budynek nie zabezpieczał już podstawowych potrzeb policjantów do prawidłowej realizacji ustawowych zadań. Również w 2013 roku zainicjowano rozmowy z ówczesnym burmistrzem Żukowa Jerzym Żurawiczem, których efektem było podpisanie, w 2014 roku, porozumienia. Jego przedmiotem było przekazanie przez Gminę Żukowo 1 mln. zł. na planowane przedsięwzięcia - podsumował komendant.

Podczas uroczystości można było zwiedzić budynek. Koszt jego modernizacji wyniósł około 2,5 mln. zł.
2016-01-14 16:00 1932

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.