Piątek, 16 Kwietnia 2021 - Kseni, Cecylii, Bernardety

Żukowo: Połowa „Wakacji z OKiSem” za nami

„Festyn w Ogrodzie”, „U Baby Jagi”, „Dzień Indiański” oraz „Dzień bezpieczeństwa” to hasła, pod którymi w minionym tygodniu odbywały się zajęcia. A radości z tworzenia było co nie miara.

Jak co roku, spędzanie wspólnego czas rozpoczęło się od festynu zorganizowanego w ogrodzie ośrodka. Animatorzy przygotowali mnóstwo gier i zabaw. Każde dziecko znalazło coś dla siebie. Kolejne dni obfitowały w zajęcia rękodzieła, kulinarne oraz sportowe. Najwięcej emocji przyniosło nie tylko milusińskim, ale również ich opiekunkom zwiedzanie Komisariatu Policji w Żukowie. Wszak nie co dzień można zobaczyć wnętrze tego obiektu. Dzieci oprowadzał po nim i pouczał o bezpiecznym zachowaniu, starszy aspirant Krzysztof Formela. By dzieci zapamiętały tę „wycieczkę” na dłużej, opiekunki wręczyły im odblaskowe opaski. Po spotkaniu z policjantem grupa udała się na stadion nad Jeziorko, gdzie rozegrano mecz piłki nożnej.

Zajęcia w ośrodku to nie jedyna propozycja, jaką przygotowano dla dzieci. W każdy czwartek odbywały się wyjazdy. Wycieczkowicze odwiedzili ZOO w Tuchlinie, Gród Gotów w Węsiorach, fabrykę porcelany w Łubianie, czy Muzeum Kolejnictwa. Obejrzeli również wspólnie film w kinie. Wyjazdy pozwoliły nie tylko na integrację dzieci z różnych części Gminy Żukowo, ale również nauczyły historii regionu, dawnych obrzędów oraz dały możliwość poznania świata fauny i flory.
Źródło: Nadesłane: Anna Kozakowska Referent ds. kancelaryjnych i kontroli zarządczej Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie
2016-08-01 12:15 1178

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.