Środa, 17 Lipca 2019 - Anety, Bogdana, Jadwigi

Żukowo: Radni z Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego przeciwko bezpieczeństwu?

Podczas Sesji Rady Miasta i Gminy Żukowo głosowano nad przyjęciem uchwały w sprawie skargi na urzędującego burmistrza, Wojciecha Kankowskiego.

Radni w większości głosów uznali skargę za bezzasadną, czyżby byli przeciwko bezpieczeństwu na terenie swojej gminy?

Do burzliwej dyskusji doszło podczas obrad Sesji Rady Gminy Żukowo, zwłaszcza w kwestii rozstrzygania zasadności skargi złożonej przez Janusza Hirscha, do Urzędu Wojewódzkiego. Dotyczyła bezczynności burmistrza Gminy Żukowo, Wojciecha Kankowskiego, w sprawie zagrożenia, jakim jest roślina – tzw. barszcz Sosnowskiego, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia a nawet życia ludzi.

Jeden z mieszkańców Gminy Żukowo złożył skargę do Urzędu Wojewódzkiego na fakt, iż przedstawiciele magistratu bezprawnie weszli na jego posesję i dokonali inwentaryzacji trujących roślin, rosnących na jego posesji. Ponadto urzędnicy nie zrobili nic w kwestii ewentualnej utylizacji barszczu Sosnowskiego, mało tego, jak dowiedzieliśmy się roślina ta zajmuje szerokie połacie gleby w rejonie miejsca, gdzie corocznie odbywają się masowe imprezy plenerowe Gminy Żukowo – nad tzw. „jeziorkiem”.

Barszcz Sosnowskiego jest bardzo niebezpieczną rośliną i usuwanie jej wymaga specjalnych zastosowań, środków i zabezpieczeń, celem uniknięcia niepożądanych skutków. Nadmieńmy, iż istnieje przypadek ciężkiego poparzenia dziecka przez tą roślinę a także przypadek śmiertelny na skutek kontaktu z barszczem Sosnowskiego, który również poruszony został na żukowskiej sesji.

W gestii burmistrza jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy, jednak na ostatniej sesji radni z ugrupowania Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego głosowali za uchwałą, iż bezzasadną jest skarga jednego z mieszkańców gminy, który wyraźnie informuje o zlekceważeniu zasad bezpieczeństwa co do mieszkańców Gminy Żukowo.

Poniżej publikujemy naszym czytelnikom treść odpowiedzi na skargę do Wojewody Pomorskiego, na burmistrza Gminy Żukowo – Wojciecha Kankowskiego i ocenę sytuacji pozostawiamy Państwu.Dawid Marszałkowski
2015-12-15 20:00 4208

Komentarze

~obserwator

Panie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej -Grzegorzu Tokarski nie trzeba mieć nawet średniego wykształcenia, aby zrozumieć jakie zobowiązanie nałożyła Gmina na właściciela terenu na którym rosła roślina- barszcz Sosnowskiego. Czy było to zgodne z literą prawa. Na pewno nie. A Pan uważa wraz z Komisją , że skarga na Burmistrza jest niezasadna. Krótko mówiąc "kolesiostwo". Mam nadzieję, że strona skarżąca nie pozostawi tej sprawy na obecnym etapie. Byłoby to skandalem.

~anonymus

Bezpieczeństwo i życie w szklanej bańce... ludzie opamiętajcie się! Najlepiej od razu wszystkiego zakazać.

~PEDAGOG szkolny

W 100 % zgadzam się z moimi przedmówcami!

~@~ zukowianin

Dziwię się, że przedstawiciele naszego samorządu stoją na pozycji przeciwnej do bezpieczeństwa naszych dzieci i młodzieży, bo faktem jest, że zagrożenie jest z każdej strony, Jeżeli dzisiaj nie zajmiemy się takimi "błahostkami", to czekać nas będą plantacje marihuany i innych narkotyków - szanowna rado zwróćcie uwagę na uchwały, które podejmujecie!

~żukowianin

Przepraszam BARDZO, ale faktycznie, jak już się ujawni coś, co może spowodować zagrożenie dla mieszkańców gminy - to należy chyba temu przeciwdziałać? Panie burmistrzu i Panie przewodniczący komisji rewizyjnej Hallo!

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.