Niedziela, 21 Lipca 2019 - Daniela, Diany, Wawrzynca

Żukowo: Święto szkoły

Rocznicowe gale kojarzą się ze sztywnym gorsetem okazjonalnej uprzejmości. Święto Szkoły im. Obrońców Wybrzeża związane w tym roku z 40. rocznicą nadania imienia i 20. uzyskania przez placówkę godła mogło stać się dla żukowskiej podstawówki tego typu uroczystością. Stało się tymczasem dniem radości z bycia razem, z możliwości czerpania z rezerwuaru wspomnień i wspólnych tradycji.

To była celebracja pełna szczerych uśmiechów, serdecznych uścisków, przekonujących zapewnień o życzliwości i czułych spojrzeń, nierzadko pełnych łez wzruszenia. Zrealizowana z dbałością o szczegóły akademia, poprzedzona uroczystą mszą świętą, oraz wykwintny poczęstunek stworzyły okoliczności do wspólnego świętowania. 16 marca w sali gimnastycznej szkoły spotkali się jej obecni uczniowie wraz z absolwentami, ich rodzice, aktualna i emerytowana kadra, politycy, działacze samorządowi, księża, przedstawiciele ważnych instytucji związanych z życiem społecznym i kulturalnym gminy oraz sympatycy podstawówki, która od lat stoi w sercu Żukowa. Wystąpiła Orkiestra Marynarki Wojennej, szkolny chór, nauczyciele, zespół „Rapsodia”, grupa wokalno-instrumentalna mająca w składzie byłych uczniów świętującej jubileusz placówki oraz przedstawiciele uczniów: młodsi grali na Bum Bum Rurkach, starsi zaprezentowali talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne. Swą obecność zaznaczyli też harcerze.

Program pełen był akcentów współczesnych, ale też silnie nawiązywał do przeszłości szkoły, której tradycje bogato owocują i tworzą tożsamość lokalnego środowiska. Autentyczna radość wspólnoty ludzi połączonych na przestrzeni lat przez Szkołę Podstawową im. Obrońców Wybrzeża jest dowodem na to, że warto pielęgnować wspomnienia, szanować przeszłość i dokonania swoich poprzedników oraz z optymizmem patrzeć w przyszłość – oby równie udaną, jak poprzednie dekady.




Źródło: Nadesłane: Karolina Grześkowiak
2016-03-21 09:10 1038

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.