Sobota, 12 Czerwca 2021 - Janiny, Onufrego, Leona

Żukowo: W jednej z sal lekcyjnych oderwał się tynk z sufitu. Na miejsce wezwano karetkę

W czasie lekcji w jednej z sal Szkoły Podstawowej nr 2 oderwał się fragment tynku gipsowego z sufitu. Dwie uczennice trafiły pod opiekę pielęgniarki, a następnie ratownika medycznego. 

16 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie około godziny 12:00 w czasie lekcji geografii odbywającej się w sali 25 B, oderwał się fragment tynku gipsowego z sufitu.

Zdarzenie miało miejsce w czasie lekcji, więc wzbudziło wśród uczniów niepokój, jednak nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Dwie uczennice, na które spadły kawałki gipsowego tynku od razu zostały skierowane pod opiekę pielęgniarki, a następnie ratownika medycznego. Jedna z nich miała zadrapanie na ręce, u drugiej nie stwierdzono żadnych obrażeń.

Wyniki przeglądu, który miał miejsce pod koniec sierpnia br. nie wskazywały na jakiekolwiek „problemy” z sufitem w sali 25 B. Pomieszczenie znajduje się na piętrze, a nad nim jest już tylko poddasze, więc należy wyeliminować dodatkowe obciążenie sufitu, drgania itp. rzeczy.

- Również w czasie bieżącego roku szkolnego nikt nie zauważył żadnych niepokojących znaków na suficie. Był gładki, bez pęknięć i zacieków – informuje dyrektor szkoły Mirosława Żołna.

O zdarzeniu został powiadomiony Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Joanna Sawczyn oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kartuzach.

Po oględzinach dokonanych przez komisję Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kartuzach stwierdzono, że dokumentacja, wszystkie przeglądy są prowadzone w sposób właściwy. Sala 25 B została wyłączona z użytkowania do czasu zakończenia remontu, a sufity w pozostałych salach do końca tygodnia zostaną sprawdzone przez eksperta. Obiekt powstał w 2001 roku i oprócz podobnego zdarzenia w 2003 roku nie stwierdzono poważniejszych problemów z jego funkcjonowaniem.
Źródło: UG Żukowo
2017-10-18 08:00 1060

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.