Piątek, 26 Lutego 2021 - Miroslawa, Aleksandra

Żukowo: Wielkie sprzątanie rzeki Raduni

Po raz czwarty wędkarze, ich rodziny oraz chętni mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w oczyszczaniu brzegu rzeki Raduni w Żukowie.

Opony, szyby, ramy okienne, folie różnego rodzaju, butelki pet i szklane, a także puszki po piwie - w sumie około 60 worków śmieci w niedzielne przedpołudnie zebrano z brzegu, koryta i dna rzeki Raduni.

Gościem specjalnym tego dnia był Pan Robert Tracz, który przywiózł wykonane przez siebie grafiki oraz książki swojego autorstwa. Małą wystawę swoich obrazów przedstawił także członek Koła Wędkarskiego Gryf - Pan Zbigniew Leśniewski

W sumie za uprzątnięcie rzeki na terenie przy ul. Kościerskiej pomiędzy cmentarzem, a rzeką Radunią w niedzielny poranek zabrało się około 55 osób.

Do akcji przystąpili również Twórcy przynęt wędkarskich którzy przyjechali z Chojnic, Lęborka oraz Trójmiasta. Rękodzielnicy przynęt spinningowych, pokazali przepiękny kunszt ręcznego wyrobu błystek wahadłowych, zainteresowanie było ogromne nawet ze strony najmłodszych.

Organizatorami sprzątania rzeki Raduni byli: PZW Koło Wędkarskie Gryf z Żukowa oraz Pomorski Przewodnik Wędkarski.
Po ciężkiej pracy nadszedł czas na odpoczynek. Wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym posiłku jakim była pyszna grochówka przygotowana przez tegorocznego sponsora.

Na zakończenie, mimo nagłego opadu deszczu i gradu, Muszkarze przedstawili świetny pokaz rzutów muchowych nad rzeką.
2017-04-27 10:00 1072

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.