Środa, 23 Maja 2018 - Iwony, Dezyderego, Kryspina

Żukowo: Wpływają kolejne skargi na działalność burmistrza

11 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej w Żukowie omawiano cztery uchwały, których tematem były skargi na jakość wykonywanych czynności administracyjnych. Rozstrzygnięcie głosowania było zaskakujące.

Pierwszą skargę uznano za bezzasadną. Tematem dyskusji stały się trzy pozostałe, które dały radnym twardy orzech do zgryzienia.

- Co prawda skargi są trzy, jednakże dotyczą tego samego tematu. Mianowicie chodzi o rzekomo niezgodną z przepisami koordynację podatkową oraz działalność żukowskiego referatu wydatków i opłat. Informuję państwa, że każdy podmiot zobowiązany do płacenia podatków w naszej gminie jest traktowany w taki sam sposób - z należytą starannością i uprzejmością – mówi Wojciech Kankowski.

- Jeżeli następuje zaległość, wystawiamy notę. Jedno z określeń, jakie zostało użyte w skardze, mówi o tym, że w urzędzie jest stała praktyka traktowania podatników - kontynuuje Burmistrz. - Oświadczam, że to jest sytuacja jednostkowa. Rzeczywiście urzędnik nie skorygował w odpowiednim czasie karty tego podatnika. Wpływy na to konto były z różnego źródła, które okazało się być tym samym. Urzędniczki mają mnóstwo wpływów w okresie płatności i nie są w stanie być automatycznym weryfikatorem, jeżeli nie ma odpowiednich upoważnień do wpłaty na konto. W tej sprawie jako szef organu wyrażam ubolewanie – mówi Wojciech Kankowski.

Głosowanie przyniosło zaskakujące wyniki. Radni nie byli w stanie określić, po czyjej stronie leży wina. W sesji wzięło udział 18 radnych i tylu też wstrzymało się od głosu, mając na uwadze, że skargi były słuszne.

- Jako Komisja Rewizyjna nie mieliśmy specjalnie wyboru, ponieważ rzeczywiście został popełniony błąd i z tego punktu widzenia skargę musieliśmy uznać za zasadną, co nie zmienia faktu, że nie zgadzamy się z treścią skargi – mówi Grzegorz Tokarski.

Skargi rozpatrywane były w trzech uchwałach ze względu na przekazanie informacji przez mieszkańca do dwóch ministerstw oraz wojewody.


2017-04-13 11:30 471

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.