Niedziela, 17 Lutego 2019 - Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Żukowo: Wyjątkowa wystawa w strażnicy

O spuściźnie Kaszub, jaką jest haft kaszubski mówi się sporo. W ubiegłym miesiącu w Lini odbyło się podsumowanie konkursu haftu. Od wczoraj zaś mieszkańcy Żukowa i okolic mają niebywałą okazję zobaczenia niezwykłych prac.

W poniedziałek, 4 lipca, w żukowskiej strażnicy oficjalnie otwarto XXI Pokonkursową Wystawę Haftu Kaszubskiego Linia 2016. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządu żukowskiego Tomasz Szymkowiak – Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo wraz z Witoldem Szmidtke – Przewodniczącym Rady Miejskiej i wójt Gminy Linia Bogusława Engelbrecht. Nie zabrakło również kustosza wystawy pana Edmunda Szymikowskiego, który od pierwszej edycji konkursu czuwa nad jego przebiegiem.

Wszystkich obecnych powitała Aleksandra Rogalewska, Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, wyraziła swoją radość z goszczenia wystawy w Żukowie w przestronnej sali w Strażnicy OSP w Żukowie, gdzie każdy może dostrzec piękno prezentowanych dzieł.

Spośród nadesłanych prac dzieci przyznano 9 I miejsc, II – 12, III – 8, wyróżnień – 29, wśród młodzieży przyznano I miejsc – 4, II – 6, III – 4. Wśród nadesłanych prac dorosłych przyznano 12 I miejsc, II – 15, III – 6 i 12 wyróżnień. Za czepce przyznano 4 I miejsca 2 II miejsca.

Wystawę haftu można zwiedzać codziennie do 15 lipca, w godz. 10:00 – 18:00, w strażnicy OSP w Żukowie, ul. Kościerska 2A. Na miejscu można również zobaczyć wyniki prac dzieci i młodzieży z Żukowa, którzy wzięli udział w konkursie. W godzinach zwiedzania obecna jest również pani hafciarka, która odpowie na wszelkie pytania.
Źródło: Nadesłane: Anna Kozakowska, OKiS Żukowo
2016-07-05 15:40 852

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.