Wtorek, 21 Sierpnia 2018 - Joanny, Kazimiery, Piusa

Żukowo: Wyższe wynagrodzenie dla burmistrza, mimo wcześniejszych obietnic

Wynagrodzenia Burmistrza Gminy Żukowo, przedstawienie budżetu Gminy, zmiany w funkcjonowaniu żukowskiego PSZOK-u to jedne z ważniejszych spraw, które zostały podjęte podczas 44 sesji rady miejskiej w Żukowie. 

Żukowscy radni zdecydowali, że burmistrz Wojciech Kankowski będzie otrzymywał wyższy dodatek specjalny, który wyniesie 35 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, a to oznacza, że otrzymywany do tej pory dodatek w kwocie 1600 zł wzrośnie o 1200 zł brutto.Taką decyzję przegłosowano 11 głosami ''za'', uzasadniając, że podczas gdy wynagrodzenia pozostałych pracowników samorządowych ulegały cyklicznym podwyżkom to wynagrodzenie burmistrza po raz pierwszy od czasu objęcia funkcji ulegnie zmianie.

Przypominamy jednak, że podczas wyborów samorządowych w 2014 roku Wojciech Kankowski zapowiadał ograniczenie swojego wynagrodzenia o 10 proc. w stosunku do zarobków poprzedniego włodarza Jerzego Żurawicza. Podczas pierwszej sesji nowej kadencji  faktycznie obniżono wynagrodzenie burmistrza do kwoty 10 tys. 800 zł. Jednak z przegłosowanej wczoraj ustawy wynika, że Wojciech Kankowski będzie zarabiał tyle samo co jego poprzednik.

Podczas obrad radny Stanisław Groth sprzeciwił się podniesieniu kolejny raz kwoty przeznaczonej na remont ulicy Armii Krajowej w Żukowie, uzasadniając, że jest to bardzo kosztowna inwestycja, w zamian której może powstać bezpieczne przejście dla mieszkańców Tuchomia. 

- Kolejny raz dokładamy pieniądze na przebudowę ul. Armii Krajowej w Żukowie. Początkowo zatwierdziliśmy wniosek na kwotę 500 tys zł, na poprzedniej sesji ta kwota wzrosła o 100 tys., natomiast teraz dokładamy jeszcze 30 tys. Jestem pewien, że ta kwota ulegnie jeszcze nie raz zmianie. Od trzech lat informuje Burmistrza o potrzebie na wybudowanie chodnika na ul. Spacerowej w Tuchomiu. Wydaje mi się, że trzy życia ludzkie w zupełności wystarczą żeby zbudować chodnik o długości 800 m. Usunięte zostały już drzewa w kierunku jeziora, aby usprawnić prace budowlane, które są za każdym razem przekładane. Wykonanie tego przedsięwzięcia nie pochłonie takich środków finansowych jak w przypadku trwającej przebudowy. Pragnę zaznaczyć, że wykonywane prace na ul. Armii Krajowej były w programie wyborczym jednego z nas.- mówi radny Tuchomia, Stanisław Groth.

Burmistrz wyjaśnił wszelkie wątpliwości radnego. Tłumacząc, że niektóre przedsięwzięcia potrzebują szybszej interwencji ze względu na pełnioną rolę. 

- Nie ukrywam, że kwota, którą musimy wyegzekwować na to zadanie jest dość spora, jednak wpływa na to mała ilość oferentów. Mieszkańcy korzystający z tamtej drogi wykazywali duże zainteresowanie podczas spotkań, na których dokładnie przedstawiany był plan wykonywanych prac. Każdy z nich podpisał porozumienie, dzięki któremu ten cykl prac rozpoczął się w trybie uproszczonym. Nie chciałbym opisywać sytuacji, którą Pan przedstawia, jednak może powiem brutalnie, ale na swoje życzenie wpadają na drzewo w stanie znacząco przekraczającym normy polskie jeśli chodzi o spożycie alkoholu. Proszę mi wierzyć, że na każde miejsce patrzymy, jednak to zadanie jest wpisane w strategię jednego z głównych szlaków dotarcia do serca kaszub.- tłumaczy Wojciech Kankowski, Burmistrz Żukowa. 

Najprawdopodobniej od listopada zostaną zwiększone dni oraz godziny otwarcia PSZOK-u.
W związku z narastającą liczbą osób korzystających z usług PSZOK-u odpady komunalne będzie można dostarczać również w środy i piątki od godz. 8:00 do godz. 16:00. Ma to na celu usprawnienie prac Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, którego pracownicy nie są w stanie przyjąć i obsłużyć wszystkich odwiedzających ten punkt w zaledwie 3 dni. 

2017-09-27 12:00 476

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.